Fudbal 2

16.3.2024.

22:05

Njegoš Petrović dao gol posle skoro tri godine – Vojvodina u naletu

Fudbaleri Vojvodine pobedili su Novi Pazar na "Karađorđu" rezultatom 1:0 golom Njegoša Petrovića u 85. minutu.

Izvor: B92.net

Autor: B92

B92
B92
Starsport

Bivši fudbaler Crvene zvezde time je krunisao inicijativu "lala" u poslednjih dvadesetak minuta meča, ujedno skinuo ogroman teret sa svojih pleća - ovo mu je bio prvi gol posle 14. maja 2021. godine.

Ekipi Božidara Bandovića ovo je bila treća uzastopna pobeda.

Prema svamu prikazanom, zaslužili su je u subotu uveče.

Pre pogotka, Novosađani su bili bolji rival, pritiskali su goste kojima je nedostajao Adem Ljajić, iskreirali nekoliko velikih šansi i na kraju jednu, onu najbolju, iskoristili.

Pre gola Petrovića, Dejan Zukić se obrukao na šest metara od gola Mirkovića, a pet minuta pre gola Vukan Savićević je pogodio stativu...

Zukić je nakon svog promašaja ubrzo ustupio mesto Kempbelu i taj momenat bio je možda i ključan za trijumf.

Starsport

Pet minuta pre kraja Kempbel je savršeno asistirao Petroviću, koji je potom odradio lakši deo posla - matirao je golmana Novog Pazara.

Velike zasluge za gol idu i na račun Vukanovića, ali idu i "na dušu" Sisea, kome je ofanzivac Novosađana uzeo loptu na tridesetak metara od gola, munjevito proigrao Kempbela, ovaj Petrovića, za mat gostiju.

Pre i posle gola Voša je preko sina Milana Jovanovića Lazara, imala dve solidne šanse, kod druge situacije Kempbel mu je perfektno servirao loptu, no nalsednik bivšeg reprezentativca nije bio najprecinziji.

Ipak, ponovo je pokazao da se radi o velikom talentu i definitivno je budućnost Voše i srpskog fudbala.