Fudbal 0

12.3.2024.

17:55

Lalatović izvukao bod na Banovom Brdu – Voždovac se spasao u nadoknadi

Fudbaleri Čukaričkog i Spartaka iz Subotice remizirali su na Banovom Brdu, rezultatom 2:2, u okviru 25. kola Superlige Srbije.

Aleksandar Stajkovac
Srdjan Stevanovic/Starsport

Dva neverovatna pogotka iz kornera su viđena u režiji Luke Adžića, ali to nije bilo dovoljno "Brđanima" da slave.

Čukarički se nalazi na četvrtom mestu srpskog šampionata sa 39 bodova, dok je Spartak deveti sa 31 poenom.

Domaći tim je uspeo da povede u 29. minutu spektakularnim pogotkom Adžića iz kornera – 1:0.

Do poluvremena nije bilo promene rezultata, a odmah na startu drugog u 51. minutu bivši fudbaler Crvene zvezde je ponovio "gradivo" iz prvog poluvremena i još jednom zatresao mrežu udarcem iz ugla za 2:0.

Ipak, veoma brzo su gosti uspeli da se oporave i umanje zaostatak, a strelac je bio Ilija Martinović u 55. minutu. Pogodio je za 2:1.

Čukarički je bio bolji rival, ali nije uspeo da zadrži prednost, već je ekipa Nenada Lalatovića došla do boda u završnici meča.

Gol za izjednačenje postigao je iskusni napadač Vojo Ubiparip u 81. minutu na asistenciju Andreja Todoroskog.

Čukarički u nastavku takmičenja gostuje Voždovcu, dok Spartak iz Subotice dočekuje TSC iz Bačke Topole.

Srđan Stevanović/Starsport

U istom terminu, odigrali su Novi Pazar i Voždovac, a meč je takođe završen rezultatom 2:2.

Domaćin je poveo golom Sejduba Sume u 13. minutu, a samo devet minuta kasnije je poravnao Rodrigo Vilka – 1:1.

Do poluvremena nije bilo promene rezultata, a na startu drugog poluvreman, u 55. minutu Suma je bio precizan sa bele tačke za 2:1.

Delovalo je kao da će sva tri boda da ostanu u Novom Pazaru, ali Nikola Savić je na asistenciju Mateja Bubnja pogodio u četvrtom minutu nadoknade i doneo bod Voždovcu (2:2).

Novi Pazar se nalazi na sedmom mestu Superlige Srbije sa 35 bodova, dok je Voždovac 10. sa 29.

U nastavku takmičenja Pazarci gostuju Vojvodini, dok Voždovac dočekuje Čukarički.