Za Partizan su na ovom meču pogađali Natho u trećem sa bele tačke, potom Nemanja Trifunović u 28, da bi u drugom poluvremenu oba gola postigao Đorđe Jovanović.
Crno-beli su tako došli do svog šestog boda, a u narednom kolu ih očekuje duel protiv ekipom Železničara na svom terenu.
Dok pre toga sledi revanš meč drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv Dinama iz Kijeva na stadionu u Humskoj.
Dobro je Partizan krenuo u ovaj meč, kao da su crno-beli onaj neprijatan poraz iz Poljske protiv Dinama hteli da predstave kao jedan loš dan.
Tim povodom je trener crno-belih Aleksandar Stanojević napravio dosta promena u startnih 11 za utakmicu na Ubu, i to je kako se ispostavilo i dalo pomaka i uticalo na igru Partizana.
I to se videlo posle samo tri minuta igre. Jedna dobra tečna akcija Partizana, lopta je došla do možda i prve figure crno-belih u ovom delu meča Nemanje Trifunovića, koga je u kaznenom prostoru oborio defanzivac Jedinstva, a tu nije bilo dileme za sudiju Nenada Minakovića, koji je pokazao na belu tačku.
Najstrođu kaznu je u gol rutinski pretvorio Bibars Natho i tako je Partizan za razliku od prvog kola sada na vreme zatresao mrežu rivala.
Nastavili su crno-beli da diktiraju ritam. Domaći fudbaleri su možda uplašni ambijentom punog stadiona, često grešili i gubili lopte na svojoj polovini i u opasnim zonama.
Mogao je Partizan i da brže uveća prednost, ali prvi izbor u napadu Partizana Đorđe Jovanović iz dve izgledne šanse nije uspeo da pogodi mrežu gola Jedinstva.
Sjajno su izgledale akcija crno-belih, dobru su koristili to što su domaći gubili lopte na sredini terena, a nekada i pred svojim golom, pa je tako u 28. minutu, Nemanja Trifunović posle dodavanja Gajasa Zahida, sjajno pogodio suprotan ugao gola koji brani Vukašin Jovanović.
Kada je Partizan uvećao svoje vođstvo, malo je smirio tempo igre i konktrolisao dešavanja na terenu.
Nije da nije bilo akcija i pred golom crno-belih, ali su one bile uglavnom bezopasne po gol Aleksandra Jovanovića.
Moglo je lagano i da na semaforu posle prvog dela igre stoji i 3:0 za Partizan, ali je Marijo Jurčević i finišu poluvremena šutirao pored gola.
Dobro je Partizan započeo i drugi deo meča, gde smo na treći gol čekali svega sedam minuta. Bibars Natho je u 52. minutu poslao upotrebljiv pas ka Jovanović, a povremeni reprezentativac Srbije je sada bio precizan i savladao svog prezimenjaka na golu Jedinstva.
Nije dugo prošlo, a Partizan je došao i do četvrtog gola i on je bio delo Đorđa Jovanovića, koji se tako drugi put upisao u listu strelaca.
Lepo je Jovanović iskoristio centaršut sa leve strane, i glavom je loptu poslao u mrežu Jedinstva.
Mogli su i gosti do počasnog gola, ali je prvo Kristofersen bio u ofsajdu, a onda je Peres pogodio prečku.
Partizan je i peti put loptu ubacio u mrežu, ali je gol dojučerašnjeg igrača Jedinstva Ibrahime Zubairua poništen, jer se nalazio u ofsajdu.
Kompletan tok meča mogli ste pratiti putem našeg LAJV BLOGA.
Fudbalski klub Crvena zvezda saopštio je da će navijači pred početak utakmice protiv Vojvodine na istočnoj strani stadiona "Rajko Mitić" imati priliku da vide i fotografišu se sa trofejima iz Tokija.
Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Bosnu i Hercegovinu u Sarajevu rezultatom 74:72 u utakmici drugog kola grupe C kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2027. godine.
Fudbalski klub Crvena zvezda saopštio je da će navijači pred početak utakmice protiv Vojvodine na istočnoj strani stadiona "Rajko Mitić" imati priliku da vide i fotografišu se sa trofejima iz Tokija.
Utakmica Partizana i Bajerna u Evroligi ostaće upamćena kao jedan od najneobičnijih mečeva koji su se ikada odigrali u beogradskom hramu košarke – a možda i mnogo šire.
I u osmini finala Kupa Srbije nije bio kraj iznenađenjima. Motivisano su delovali klubovi iz Prve lige Srbije, te su pred njima na kolena padali superligaši.
Jedna od najboljih košarkašica Evrope svih vremana i reprezentativka Jugoslavije Razija Mujanović najavila je meč BiH i Srbije u kvalifikacijama za SP 2027.
Toyota je konačno otkrila svoj novi V8 superautomobil, koji bi trebalo da se pojavi u prodaji za oko dve godine kao moćan rival modelima Mercedes-AMG GT i Aston Martin Vantage.
Start-stop sistem u automobilima postao je standard u poslednjoj deceniji, naročito kod vozila sa manjom potrošnjom goriva i strožim ekološkim normama. Koliko je zapravo koristan?
Ekstremni luksuz izgleda da prkosi svim svetskim krizama - Bugatti je već rasprodao sve planirane primerke Tourbillon modela vrednog čak 3,8 miliona evra.
Čini se da je iPhone 17 Pro neprimetno izgubio jednu dugogodišnju Apple funkciju kamere - korisnici su otkrili da Night Mode Portrait više nije dostupan na ovogodišnjim Pro modelima.
Komentari 40
Pogledaj komentare Pošalji komentar