Pančev: Replika dresa iz Barija mi vraća najlepše uspomene
Darko Pančev je na današnji dan pre 33 godine ispisao istoriju srpskog i balkanskog fudbala postigavši odlučujući gol u penal seriji Kupa šampiona.
Izvor: FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda se na današnji dan 1991. godine popeo na krov Evrope savladavši Olimpik iz Marseja nakon boljeg izvođenja penala. Heroj je bio Darko Pančev, koji je izveo odlučujući jedanaesterac, a u istoj sezoni je bio i najbolji strelac Evrope.
Povodom jubileja, klub iz Ljutice Bogdana posetio je Pančeva u Skoplju.
"Kako sam obukao ovaj prelepi dres, vratile su mi se uspomene na trenutak kada smo 1991. pokorili Evropu, a i moram priznati da je veoma udoban, dok pored svetog grba, na broju "devet" na leđima stoji i moj potpis, a ima i oznaku da sam osvojio zlatnu kopačku te čuvene godine. Drago mi je što se na ovaj način čuva sećanje na našu generaciju. Veliki broj navijača nas je tada pratio, a u narednim godinama su ti ljudi verovatno prepričavali svojim potomcima kako je sve to izgledalo, dok sada mogu dodatno da se približe i našoj generaciji i Zvezdi kao klubu", započeo je čuveni golgeter.
Pančev je istakao da je uvek lepo nositi crveno-beli dres, odnosno da ima veliki broj prijatelja koji prate Zvezdu, te da će ih obradovati replikom iz Barija.
"Kada sam obukao dres, dobio sam veliku želju da istrčim na teren, ali godine čine svoje. Veoma mi je drago što sam ponovo u crveno-belom i uvek je lepo obući za mene sveti dres, koje god da je marke. Sigurno ću iznenaditi prijatelje, velike zvezdaša sa replikom dresa iz Barija, a verujem da će se oduševiti."
Čuveni napadač je uporedio njegovo vreme sa sadašnjim.
"Mnogo je teško ponoviti naš uspeh, jer su vremena skroz drugačija. Potrebno je mnogo novca, jer mladi i talentovani igrači odlaze u inostranstvo čim se ukaže prva prilika. Moja filozofija jeste da mlad igrač uvek ostane u Zvezdi par sezona, odigra minimum 150 utakmica, sazri i vrati klubu sve što mu je pružio, ali ne može se lako protiv evropske politike koja se promenila i zbog toga je teško da se naš uspeh ponovi, ali smo na dobrom putu da ga donekle približimo, što je zadovoljavajuće u ovakvim okolnostima."
Darko Pančev je otkrio i sa kojim je saigračima iz Zvezde u kontaktu.
"Svako od naše šampionske generacije živi na različitom mestu, okružen svojim prijateljima, ali poštovanje i iskren odnos između nas je ostao do današnjeg dana, tako da održavamo kontakt i veoma često se čujemo. Skoro sam se čuo sa Robijem i čestitao mu kada je postao selektor Crne Gore, pored njega, čujem se i sa Piksijem, Dejom, Maretom, Dikom... Veoma mi je drago što je to tako", zaključio je Pančev.
Fudbalska reprezentacija Portugala uspešno je završila pripreme za Svetsko prvenstvo, pošto je u poslednjoj kontrolnoj utakmici savladala Nigeriju rezultatom 2:1.
Slovenački arbitar Slavko Vinčić biće glavni sudija na utakmici između Brazila i Maroka u prvom kolu grupe C na Svetskom prvenstvu, saopštila je Međunarodna fudbalska federacija (FIFA).
Vlasnik Panatinaikosa Dimitris Janakopulos kažnjen je šestomesečnom zabranom prisustva svim utakmicama u Grčkoj, kao i novčanom kaznom od 50.000 evra zbog incidenata tokom utakmice protiv Olimpijakosa.
Fudbalska reprezentacija Srbije pretrpela je težak poraz u prijateljskoj utakmici odigranoj u Toluki, a meč su obeležila dva autogola izabranika Veljka Paunovića.
Košarkaši Partizana su doživeli i drugi poraz od ekipe Dubaija u finalnoj seriji ABA lige – ovoga puta je domaćin iz UAE slavio sa 86:81 i poveo sa 2-0.
Bivši fudbaler Crvene zvezde Darko Pančev rekao je da bi za "crveno-bele" bio uspeh da bude među 24 kluba u Ligi Evrope i istakao da je to takmičenje bolje za sve klubove sa Balkana od Lige šampiona.
Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Darko Pančev izjavio je da su "crveno-beli" osvajanjem Interkontinentalog kupa pre 34 godine uvrstili Zvezdu medju najveće i besmrtne klubove.
Fudbalska reprezentacija Portugala uspešno je završila pripreme za Svetsko prvenstvo, pošto je u poslednjoj kontrolnoj utakmici savladala Nigeriju rezultatom 2:1.
Kako se bliži početak Svetskog prvenstva, najveća fudbalska "groznica" u ovdašnjem regionu zahvata Bosnu i Hercegovinu, koja se priprema za svoj drugi Mundijal u istoriji.
Partizan dočekuje Dubai u trećoj utakmici finala ABA lige sa imperativom pobede nakon zaostatka od 0:2 u seriji. Analiziramo ključne statistike, formu ekipa, najvažnije igrače i šanse crno-belih da produže borbu za titulu.
Vraćanje kilometraže u Srbiji dobija novi oblik. Dok su dizel automobili godinama bili prvi na udaru, najnoviji podaci potvrđuju da prevaranti sve češće ciljaju i hibride i električne modele.
Dodge vraća Charger na evropsko tržište, a nova generacija biće dostupna i kao strujaš i kao benzinac. Evropski kupci već mogu da naruče automobil, dok prve isporuke počinju u septembru.
Automobilska okupljanja trebalo bi da budu prilika za druženje i razmenu zajedničke strasti prema automobilima. Međutim, ponekad završe u sukobu sa zakonom, što je bio slučaj i ovde.
Kada laptop iznenada postane spor, većina korisnika odmah posumnja na procesor, RAM memoriju ili SSD disk. Međutim, uzrok problema često može biti nešto mnogo jednostavnije - baterija.
Telegram je predstavio potpuno novu aplikaciju za Apple Watch, čime se vraća na Apple platformu za pametne satove nekoliko godina nakon što je ukinuo prethodnu verziju.
Komentari 6
Pogledaj komentare Pošalji komentar