Pomalo neočekivano na spisku se nije našao ni štoper ruskog Zenita Strahinja Eraković.
On je postao deo reprezentacije pred SP 2022. nakon velikog pritiska javnosti, a sada je prednost u odnosu na njega dobio je iskusniji defanzivac Crvene zvezde Uroš Spajić.
Osim njega, šampion Srbije među "orlovima" ima još jednog predstavnika, univerzalnog vezistu Srđana Mijailovića koji je dobar deo sezone proveo na poziciji beka.
Superliga Srbija ima ukupno trojicu igrača u nacionalnom timu, a pored dva igrača Zvezde tu je i defanzivac TSC-a Nemanja Stojić.
Vicešampion Partizan neće imati nijednog igrača na EURO jer su sa Piksijevog šireg spiska otpali golman AleksandarJovanović i mladi napadač Samed Baždar.
Nema ni talentovanog Jan-Karla Simića iz Milana, te veziste moskovskog CSKA Saše Zdjelara.
Piksi je odlučio da ne vodi ni mlade igrače Radničkog 1923 i Vojvodine Matiju Gluščevića i Mihajla Ivanovića.
Osveženje u timu u odnosu na Mundijal u Kataru su još Veljko Birmančević i Petar Ratkov.
Birmančević iza sebe ima sezonu karijere u kojoj je sa 22 gola i 12 asistencija predvodio prašku Spartu do duple krune u Češkoj.
Ratkov, iako centarfor, nije bio toliko ubojit, postigoa je šest golova uz tri asistencija za austrijski Salcburg.
Međutim, sa 20 godina predstavlja budućnost srpskog fudbala i nema sumnje da će mu mesto u Piksijevom timu na EURO značajno pomoći u nastavku karijere, a od čega bi u narednim godinama trebalo da profitira i nacionalni tim.
Najbolji srpski teniser Novak Đoković obrazložio je razloge odluke da se povuče iz Profesionalnog udruženja teniskih igrača (PTPA), organizacije čijem je osnivanju lično doprineo.
Srpska teniserka Olga Danilović se plasirala u drugo kolo Australijan opena pošto je posle velike drame savladala 45-godišnju tenisku legendu Venus Vilijams u tri seta – 6:7, 6:3, 6:4.
Srpska teniserka Olga Danilović se plasirala u drugo kolo Australijan opena pošto je posle velike drame savladala 45-godišnju tenisku legendu Venus Vilijams u tri seta – 6:7, 6:3, 6:4.
Srpski reprezentativni fudbal je u godini za nama napravio značaj, pa čak i tektonski zaokret. Ali, sa ozbiljnim kašnjenjem koje ćemo platiti gorčinom u grlu dok budemo gledali Mundijal bez "Orlova".
Bivši selektor mlade reprezentacije Srbije i proslavljeni fudbaler Ljubinko Drulović je bio gost nove epizode podkasta "expertIVA" i analizirao stanje u nacionalnom timu nakon završetka kvalifikacija i dolaska Veljka Paunovića na klupu.
Antonio Rukavina, nekadašnji reprezentativac Srbije je za B92.sport analizirao aktuelnu situaciju u nacionalnom timu nakon smene selektora, osvrnuvši se na dolazak Veljka Paunovića, stanje srpskog fudbala i prethodni rad Dragana Stojkovića Piksija.
Pod svodom Beogradske arene u nedelju (20.30) bićemo svedoci novog vaterpolo klasika između Srbije i Mađarske, meča koji može da donese kartu za polufinale EP.
Po prvi put u istoriji, prodaja elektrifikovanih vozila – hibrida, plug-in hibrida i potpuno električnih automobila – u jednom mesecu premašila je prodaju klasičnih benzinskih modela.
Komentari 17
Pogledaj komentare Pošalji komentar