Dva tima sveže nakon obaveza u evropskim kvalifikacijama, ali ne i sveža, su ispred sebe imali jedan od najtežih izazova u domaćem šampionatu ove sezone, koji je tim Dejana Stankovića rešili u svoju korist.
Njegovi izabranici su mu doneli nastavak trijufmalnog niza protiv "lala", konkretno osmu pobedu u devetom meču. Ovog puta, ispostaviće se, posao je završen u prvom poluvremenu kako smo gledali dva poprilično različita.
Bez rezerve su obe ekipe ušle u meč, što je rezultovalo šansama koje su se smenjivale na obe strane u uvodnim minutima.
U ritmu u kom je Rosić najavio briljantno izdanje, 15 minuta je bilo potrebno da vidimo prvi gol, a njegov strelac je bio povratnik u srpski fudbal Osman Bukari.
Nakon asistencije protiv Larna, reprezentativac Gane je stigao do prvog gola od starta drugog mandata u Ljutice Bogdana, zakucavši loptu glavom u mrežu.
Mogla je Vojvodina odmah do izjednačenja. Ifet Đakovac je dugo vukao loptu, pre nego što je proigrao Lazara Ranđelovića, a ovaj iskosa uputio udarac.
Na pravom mestu da ga izblokira je bio Strahinja Eraković, nakon čega je stigla kazna za promašaj.
Četiri minuta nakon Bukarijevog gola je Duarte oprobao udarac sa distance, ali je i njegov pokušaj izblokiran. Na njegovu sreću, pravo do Vasilija Kostova koji je iz dva dodira sa loptom uspeo da duplira prednost.
Naizgled, da već tada stavi tačku na ovaj meč.
Ipak, tako nije bilo. Vojvodinu nisu obeshrabrila dva gola zaostatka. Vratili su se na teren posle pauze za hidrataciju kao bolji tim, što je rezultovalo njihovim jedinim pogotkom po isteku pola sata igre.
Nastala je konfuzija u šesnaestercu Zvezde posle centaršuta Kolarevića. Lopta je stigla do Ranđelovića, a ovaj nekako uspeo da proigra Mulahujsenovića koji donosi nadu.
Nedugo potom Đakovac pogađa prečku, ali se na poluvreme otišlo bez promene rezultata.
Stanković je na pauzi Bukarija zamenio Frenklinom Tebom Učenom, što će se ispostaviti kao ključni momenat susreta. Uspešno je zatvorio rivala koji je bio daleko bezopasniji u nastavku.
Na kraju, trešnjica na šlagu za Zvezdu na ovom meču je bio prvenac u nadoknadi 17-godišnjeg Dimitrija Šarića, koji postavlja konačnih 3:1.
Vojvodini predstoji revanš protiv Ajaksa u četvrtak, a Zvezdi dan ranije protiv Larna, pre nego što se vrate superligaškim obavezama.
Narednog vikenda će beogradski crveno-beli ugostiti Novi Pazar, a Vojvodina Mačvu.
Marko Savić bi trebalo da preuzme kormilo Vojvodine, pišu domaći mediji.
Mozzart Sport
21:04
21d
21:05
Predrag Kandić
"Utisak mi je da smo ušli bojažljivo i nismo bili na nivou na kom smo mogli da budemo. Dugo poluvreme bilo u balansu. To je prvi utisak, vruće glave. Ostaje žal što smo primili gol na kraju".
21:05
Dejan Stanković
"Mislim da je prvo poluvreme, 30 minuta totalne dominacije. Jeftin gol smo primili, na tim stvarima se raste. Na početku smo sezone, nema sumnje da će biti bolje. U drugom poluvremenu nisu imali tranzicije. Zašto bih riskirao kad već imam prednost? Malo smo i umrtvili igru. Video sam dobre stvari, video sam i šta treba da se popravi".
20:56
Kraj – 3:1
Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Vojvodinu rezultatom 3:1 u derbiju drugog kola Superlige Srbije.
Radnički iz Kragujevca napravio je veliko iznenađenje u petom kolu Superlige Srbije, pošto je u Humskoj savladao Partizan sa 1:0, i to nakon što je više od sat vremena igrao sa desetoricom.
ABA liga zvanično je otvorila konkurs za poziciju sportskog direktora, kada je Milija Vojinović podneo ostavku, a ostalo je još malo vremena za prijavu.
Crvena zvezda je eliminisana iz kvalifikacija za Ligu šampiona. Crveno-beli su u revanšu poraženi od Hapoela iz Ber Ševe sa 2:0, pa je izraelski tim posle dve utakmice slavio ukupnim rezultatom 3:0.
Nije prošlo ni mesec dana od starta sezone, a šampion i vicešampion Superlige Srbije su ostali bez trenera posle razočaravajućih nastupa u kvalifikacijama za Ligu šampiona i Ligu Evrope.
Trener fudbalera Crvene zvezde Dejan Stanković izjavio je pred utakmicu drugog kola Superlige Srbije da očekuje da će Vojvodina na "Marakanu" stići oporavljena i motivisana posle poraza od Ajaksa u kvalifikacijama za Ligu konferencije.
ABA liga zvanično je otvorila konkurs za poziciju sportskog direktora, kada je Milija Vojinović podneo ostavku, a ostalo je još malo vremena za prijavu.
Ozbiljan klub, koji u poslednjih 10-15 godina ima kontinuitet igranja najvećih takmičenja. Ovu sezonu nisu počeli baš najsjajnije, sa tek dva boda u prva tri kola češkog prvenstva.
Prvi Ferrari Luce prodat je na aukciji za neverovatnih 40 miliona dolara! Kupac je 87-godišnji milijarder i pronalazač Herbert Vertajm, a sav prihod ide u humanitarne svrhe.
Volkswagen kreće u veliku reorganizaciju. Broj modela biće prepolovljen, razvoj ubrzan, a ulaganja smanjena. U planu je i moguća prodaja automobila razvijenih za kinesko tržište u Evropi.
Novi GMSV S1 vraća duh legendarnog McLarena F1 uz atmosferski V12 motor, manuelni menjač i raspored sa tri sedišta. Biće proizvedena samo 64 primerka za kupce koji traže čisto vozačko iskustvo.
Kamere za vožnju unazad povećale su bezbednost, ali su u SAD izazvale čak 21 milion opoziva vozila! Problem nije sama kamera, već su u pitanju složeni elektronski sistemi koji je podržavaju.
Super Mario 64 je sada moguće igrati direktno u veb-pregledaču zahvaljujući YouTube video-snimku koji kombinuje sferni video-plejer od 360° sa titlovima.
Honor Watch 6 objedinjuje nekoliko stvari koje korisnicima najviše znače: veliki i svetao ekran, praćenje zdravlja, ozbiljnije sportske funkcije i, možda najvažnije, veoma dugu autonomiju.
Microsoft je potvrdio da će WMIC biti potpuno uklonjen iz operativnog sistema Windows 11 26H2, čime se završava podrška za ovaj decenijama star komandni alat..
Komentari 57
Pogledaj komentare Pošalji komentar