Paunović, koji je tokom trenerske karijere vodio Gvadalaharu i Tigres, dobro poznaje prilike u meksičkom fudbalu, pa je na konferenciji za medije analizirao kvalitet ekipe koju predvodi Havijer Agire.
"Verujem da je Meksiko na potpuno suprotnoj strani od nas. Oni se nalaze na vrhuncu svog procesa razvoja i pred sobom imaju Svetsko prvenstvo koje će igrati pred svojim navijačima", rekao je Paunović.
On je naglasio da Srbija trenutno prolazi kroz fazu podmlađivanja i izgradnje tima, dok je meksička selekcija u stabilnijem i uigranijem sastavu, sa jasnim sistemom igre.
"Meksiko je veoma jak kada igra kod kuće. Odlično brani svoj kazneni prostor, ali posebno impresionira načinom na koji napada. Uz podršku navijača igra sa mnogo energije i intenziteta. Veoma je teško igrati protiv takvog tima", naglasio je selektor Srbije.
Posebno je izdvojio i pojedine igrače sa kojima je ranije sarađivao u meksičkom fudbalu, među kojima su Aleksis Vega, Raul Rangel i Armando Gonzales, a posebno se osvrnuo na Vegu.
"Imam ogromno poštovanje prema njemu, ne samo kao fudbaleru već i kao čoveku. Prošli smo zajedno kroz teške trenutke, ali smo uvek uspevali da pronađemo rešenje. On je izuzetan igrač", rekao je Paunović.
Dodao je i da je tokom svog rada u Meksiku pokušavao da dovede Brajana Gutijereza, ali da taj transfer nije realizovan.
Govoreći o Svetskom prvenstvu, Paunović smatra da domaća selekcija ima realne šanse da napravi značajan rezultat.
"Meksiko ima veoma dobru fudbalsku osnovu, ogromnu tradiciju i neverovatnu strast prema fudbalu. Uveren sam da poseduje kvalitet da prođe grupnu fazu i ostvari veliki, istorijski rezultat", poručio je Paunović.
On je ipak istakao da će atmosfera i podrška navijača igrati ključnu ulogu u nastupu Meksika na turniru.
"Igranje na domaćem terenu predstavlja ogromnu prednost, pod uslovom da javnost i navijači bezrezervno podržavaju reprezentaciju", dodao je srpski stručnjak.
Na kraju, Paunović je ocenio da će duel Srbije i Meksika biti važan test za obe selekcije, posebno u pripremi za izazove koji slede na Mundijalu, gde Meksiko očekuju i specifični protivnici poput Češke.
"Mi smo odgovarajući protivnik za Meksiko. Ne možemo u potpunosti da imitiramo Češku, ali postoje određene sličnosti koje im mogu koristiti u pripremi za Mundijal", zaključio je Paunović.
Komentari 5
Pogledaj komentare Pošalji komentar