Podigao je formu bivši napadač Partizana, a stigla je nagrada od Veljka Paunovića i poziv u reprezentaciju Srbije.
“Kad se igra za reprezentaciju, to je neka druga emocija. Tu nikada ne manjka energije. Uvek se dolazi sa posebnom motivacijom za koju ne treba ni tražiti razlog. Mislim da se nisam mnogo promenio od debija. Bilo je to pre više od tri godine, protiv SAD-a u Los Anđelesu. Promenio sam dva kluba, odigrao mnogo utakmica, ali ostao sam isti čovek. Kao fudbaler sam svakako iskusniji i zreliji“, počeo je Štulić razgovor za zvanični sajt FSS i nastavio:
“Sada je tu dosta fudbalera iz Superlige, baš kao i tada. Važno je imati veliki fond igrača, jer povrede niko ne može da predvidi. Za nas je ovo velika prilika. Svako od nas će imati priliku da vidi da li može da se nosi sa reprezentacijama koje su se plasirale na Mundijal.”
Nije baš Štulić imao utabanu fudbalsku stazu. Za sve je morao da se bori…
“Mislim da mi je Italija najviše značila što se tiče iskustva. Serija A je mnogo zahtevna, posebno za napadače. Svaki tim je defanzivno veoma jak. U Belgiji sam stekao samopouzdanje, postizao golove i napravio dobru osnovu za prelazak u Italiju. Fudbal mi je nametnuo da idem korak po korak. Nekad je to teži put, ali to je nešto što nas ojača. I mentalno, i fizički.”
Pamti i debi u Italiji kada ga je čuvao drug iz detinjstva…
“Sve se desilo brzo. Potpisao sam za Leće, odradio jedan ili dva treninga i već debitovao protiv Milana. Nisam očekivao da ću odmah igrati, ali sam bio pozitivno iznenađen. Čuvao me je Pavlović koga znam od pete ili šeste godine. Prošli smo zajedno čitavu školu Partizana. Imao je odličnu sezonu, i pokazao sav potencijal. Milan je podbacio, ostao bez Lige šampiona u poslednjem kolu, ali je Kalaba bio svetla tačka u timu. Mislim da je jedan od najboljih defanzivaca u Seriji A. On, Muharemović i Bremer su najbolji za mene.”
Ne krije – ugleda se na legendarnog napadača reprezentacije Srbije.
“Mislim da sam po građi i načinu igre najsličniji Mitroviću. Upijao sam njegove savete. Znao je nekad i da vikne na treningu, sve za moje dobro. Sve golove koje sam postigao u Italiji ove sezone su bili u Mitrovom stilu.”
Imao je priliku da se upozna sa legendom Lećea – Mirkom Vučinićem.
“Mirko živi sa porodicom tu. Družili smo se nekoliko puta. I on mi je dao mnogo korisnih saveta. Mnogo igrača sa ovih prostora je ostavilo trag u Lećeu. Igrali su Govedarica, Sakić, Tomović…”
Ne krije da i dalje ima snove koje tek treba da ostvari.
“Voleo bih jednog dana da zaigram u Premijer ligi. I naravno, da čujem himnu Lige šampiona sa terena. Tu su i želje sa reprezentacijom, prva je Svetsko prvenstvo.”
Govorio je i o saigračima iz Partizana.
“Saša Zdjelar je najveći trener među saigračima. Imao je veliki uticaj na nas mlađe. Mnogo je razmišlja o taktici i fudbalu. Istakao bih i Lazara Markovića, kao nekog ko je mnogo pomagao mlađim igračima u Partizanu. Mene je zaštitio nekoliko puta. Neko je na koga možeš da se osloniš”, rekao je Štulić.
Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale Vimbldona, a baš kao i prošle sezone, bolji u polufinalu je bio Janik Siner. Italijan je dominantnom partijom zasluženo zakazao meč protiv Saše Zvereva.
Finski teniser Hari Heliovara i Britanac Henri Paten osvojili su Vimbldon u dubl konkurenciji, pošto su u finalu pobedili Matu Pavića i Marsela Arevala iz rezultatom 7:6 (7:4), 7:6 (7:3).
Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale Vimbldona, a baš kao i prošle sezone, bolji u polufinalu je bio Janik Siner. Italijan je dominantnom partijom zasluženo zakazao meč protiv Saše Zvereva.
Možda i najružnija utakmica na Mundijalu. Paragvajci su tukli, simulirali, provocirali, ali je Francuska "bunker" probila iz penala, koji je realizovao Mbape. Sada ih čeka Maroko.
Fudbalski klub Železničar iz Pančeva počeo je prodaju sezonskih ulaznica za sezonu 2026/27, a navijači od petka, 10. jula, karte mogu da kupe putem sajta Ticketline.
Finski teniser Hari Heliovara i Britanac Henri Paten osvojili su Vimbldon u dubl konkurenciji, pošto su u finalu pobedili Matu Pavića i Marsela Arevala iz rezultatom 7:6 (7:4), 7:6 (7:3).
Fudbaleri Vojvodine neslavno su započeli borbu za Ligu Evrope, porazom od Ferencvaroša u Novom Sadu. Potencijalno lepa premijera pretvorila se u hladan tuš koji je priredio ozbiljan tim kakav je Fradi.
Nadali smo se novom spektaklu i dobili smo ga. Đoković i Siner opet u polufinalu Vimbldona, treći put u poslednje četiri godine. Italijan je favorit, ali Srbin ima posebnu auru u Londonu.
Novak Đoković je u polufinalu Vimbldona, pao je Feliks Ože-Aljasim. Sa 39 godina, posle pet sati i 15 minuta, opet je pomerio granice. Sledeća prepreka je najbolji na svetu, Janik Siner.
Od spektakularnog dolaska 2018. i šampionske titule 2020. do predaje ključeva franšize Luki Dončiću – analiza jednog od najvažnijih perioda u modernoj istoriji Lejkersa.
Jedan bivši automehaničar podigao je ozbiljnu prašinu nakon što je javno priznao da je tokom svoje karijere lažirao stotine popravki pod garancijom. Ipak, on tvrdi da je za to imao "debeo razlog".
Tehnološki gigant Nvidia predstavio je seriju kolekcionarskih kartica "GeForce Trading Cards" koje, prema rečima kompanije, predstavljaju "najveće trenutke u istoriji GeForce PC gejminga".
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar