U meču koji se igrao u Dobanovcima, crveno-beli su nadigrali tamošnju Budućnost rezultatom 4:1.
Iako su igrali u gostima, fudbaleri Zvezde su se sigurno osećali kao kod kuće posledično ambijentu, a utakmica se gledala i sa privatnih terasa koje imaju pogled na teren.
Na terenu, prema očekivanjima. Zvezda je u potpunosti opravdala očekivanja u kombinovanom sastavu, ali i bez Nemanje Radonjića u protokolu.
U izostanku najvećih zvezda, glavnu ulogu su preuzeli Džej Enem i Bruno Duarte, koji su učestvovali u sva tri gola pobedničkog tima.
Holanđanin je već u šestom minutu izborio penal. Sudija Jovan Šegrt se nije dvoumio pre nego što je pokazao na "belu tačku". Odgovornost je preuzeo Bruno Duarte, poslavši protivničkog golmana u suprotan ugao za 1:0.
Već u devetom minutu je bilo 2:0, a u tom momentu smo dobili i jedan od dva najbolja poteza na meču.
Kapiten Miloš Veljković je poslao dugu loptu koja je pronašla Enema, a ovaj je šutirao snažno na bliži ugao, te na efektan način duplirao prednost gostiju. Ujedno, stigao i do svog prvog gola u Kupu u crveno-belom dresu.
Već tu i tada je mogao sudija da odsvira kraj poluvremena, kako ne bismo bili za mnogo uskraćeni. Budućnost je u prvom poluvremenu tek donekle uspela da zapreti nakon udarca Janjića, ali daleko je to bilo od opasnosti za Glazera, koji je na ovom meču odmenio Mateusa.
Odmah po početku drugog poluvremena, a nakon višeminutnog prekda zbog performansa "delija", Duarte je postigao i svoj drugi gol.
Brazilac je jednu dugu loptu spustio ka Enemu, a ovaj nije uspeo da je sprovede u mrežu. Do odbitka je prvi stigao Duarte, koji nije proglešio.
Domaćinu je period najbolje igre bio nakon ulaska Milana Zorice na poluvremenu, nekadašnjeg đaka Zvezdine škole. Po desnoj strani je Zorica pravio kakve-takve probleme i umalo izborio penal, te tako najavio da bi Budućnost mogla do počasnog gola.
Do njega su naposletku i došli u 81. minutu kada je proradila veteranska konekcija. Subotić je "promešao" odbranu rivala i odložio do Janjića koji je ovaj put pogodio.
Kratko je trajala radost Budućnosti, kako je Handel samo dva minuta kasnije izveo drugi od najboljih poteza. Sa ivice šesnaesterca, direktno iz slobodnog udarca, očistio je "paučinu" na golu Budućnosti za konačnih 4:1.
Na ovom susretu je svoj debi po povratku upisao Strahinja Eraković i to sa kapitenskom trakom oko ruke zamenivši Veljkovića.
Pre Zvezde su plasman u četvrtfinale obezbedili fudbaleri Vojvodine, Mačve, Zemuna, Trajala, Grafičara, Novog Pazara i Jedinstva iz Uba.
Utakmicu ste mogli da pratiti putem bloga B92.sporta.
Završeno
12:00
Janjić 81 – Duarte 6p, 54, Enem 9, Handel 83
BUD
CZV
1
:
4
14:47
Kraj – 1:4
Fudbaleri Crvene zvezde obezbedili su plasman u četvrtfinale Kupa Srbije.
14:41
90‘ Sudijska nadoknada
Igraće se još tri minuta.
14:39
83‘ Gol (1:4)
Strelac je Tomas Handel.
Portugalac direktno iz slobodnog udarca trese mrežu rivala.
Prelep pogodak sa ivice šesnaesterca.
14:37
81‘ Gol (1:3)
Strelac je Janić.
"Promešao" je Subotić odbranu Zvezde i odližio do Janića koji je poluvisokom loptom matirao Glazera.
Veliki gol za Budućnost.
14:31
74‘ Pitanje pobednika je rešeno
Stankovićeve izmene za sada ne pokazuju da je plan da preko svežih nogu stignu do još kog gola.
Naprotiv, dugo smo već bez velike šanse. Još od solidnog pokušaja Lučića pre nego što je izašao iz igre.
14:22
66‘ Trostruka izmena kod Zvezde
Jung-vu Seol, Nair Tiknizjan i Vasilije Kostov u igri
Iz igre izlaze Vladimir Lučić, Džej Enem i Rodrigao.
14:11
58‘ Da li je Budućnost oštećena?
Milan Zorica je ušao na pauzi između poluvremena i odmah se vide sveže noge krilnog fudbalera.
Probio je duboko u šesnaesterac rivala, gde je oboren, ali arbitar Šegrt ne pokazuje na "belu tačku".
Nekadašnji polaznik Zvezdine škole je ustao i nastavio akciju, ali bez veće opasnosti.
14:05
54‘ Gol (0:3)
Meč tek što je nastavljen, Zvezda postiže treći gol, drugi za Duartea.
Spustio je Brazilac loptu glavom ka Enemu, čiji je pokušaj izblokiran.
Na odbitak je natrčao Duarte, te smestio loptu u nebranjenu mrežu.
14:05
47‘ Prekid
Navijači Zvezde prekidaju meč već u drugom minutu nastavka, neposredno nakon šanse koju je imao Luka Zarić.
Konfete i baloni su završili na terenu, ali veći problem pravi dim koji je smanjio vidljivost.
Šegrt je odlučio da napravi pauzu, uskoro nas očekuje nastavak.
Crvena zvezda se suočava sa novim problemima u radu sa mlađim kategorijama, pošto je klub ostao bez još jednog izuzetno talentovanog košarkaša. Posle odlaska Aleksandra Zunzurovskog u Partizan, redove crveno-belih napušta i Dimitrije Purtić.
Ako je suditi po uvodnih 90 minuta za većinu reprezentacija, pred nama je Svetsko prvenstvo koje bi moglo da ostane upamćeno kao jedno od najdramatičnijih i najneizvesnijih u istoriji.
Aleksa Amanović sa dosta uspeha godinama nastupa u Kazahstanu, a posle skoro polovine sezone se nalazi na dobrom putu da sa Ordabasijem skine Kairat sa trona.
Partizan je sezonu 2025/26 završio bez osvojenog trofeja. Od šokantnog odlaska Željka Obradovića u novembru, preko uspona i padova tokom godine, do poraza od Dubaija u finalu ABA lige – analiza sezone crno-belih.
Četvrta utakmica finala ABA lige donosi duel Partizana i Dubaija u Beogradu. Dubai vodi 2:1 u seriji, a crno-beli pred svojim navijačima traže pobedu i izjednačenje u borbi za titulu.
Povod za ovu odluku bile su teške saobraćajne nesreće sa smrtnim ishodom. Novi sistem koristiće termalne senzore postavljene na prilazima auto-putevima.
Federalni istražni biro (FBI) prikazao je repliku grada površine oko 2.040 kvadratnih metara u svom kampusu u Hantsvilu, u Alabami, koju je izgradio kako bi obučavao organe reda da simuliraju i istražuju sajber napade iz stvarnog sveta.
Komentari 16
Pogledaj komentare Pošalji komentar