Prvo zimsko pojačanje je Davorin Tošić, koji u klub stiže iz Crvene zvezde, sa kojom je beležio velike uspehe u mlađim selekcijama.
Novog fudbalera javnosti je predstavio sportski direktor Železničara Bojan Šaranov, istakavši da klub nastavlja da ulaže u mlade igrače sa jasnim potencijalom za dalji razvoj i seniorski fudbal.
Talentovani ofanzivac dolazak u Železničar vidi kao pravi korak u nastavku karijere, jer ga privlači stil igre koji klub neguje u Superligi Srbije. Za sebe kaže da je igrač sa izraženom tehnikom i fudbalskom inteligencijom i kao uzora ističe Lionela Mesija.
– Železničar igra moderan i lep fudbal i verujem da ću se brzo uklopiti u sistem. Moj cilj je da pružim što bolje partije, postignem što više golova i doprinesem što boljem plasmanu ekipe u Superligi. Navijačima obećavam maksimalno zalaganje i borbu na terenu – poručio je novi igrač Železničara.
Davorin je svoju fudbalsku karijeru započeo sa svega pet godina u školi fudbala Crvena zvezda iz rodnog Užica. Tokom dosadašnjeg razvoja prošao je sve mlađe selekcije Zvezde, a omladinski fudbal aktivno igra već dve godine. Nastupao je za generacije 2005, 2006. i 2007. godišta, sa kojima je ostvario zapažene rezultate na nacionalnom nivou.
FK Železničar Pančevo
U karijeri je osvojio Kadetsku ligu Srbije sa generacijom 2007, zatim Omladinsku ligu Srbije sa generacijom 2006, dok je sa generacijom 2005 zauzeo drugo mesto u omladinskom prvenstvu.
Proteklu polusezonu je sa generacijom 2007 završio kao lider Omladinske lige Srbije, sa čak deset bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca. Posebno iskustvo za njega predstavlja nastup u Ligi šampiona za mlade, gde je imao priliku da se meri sa najboljim evropskim talentima.
Takođe, Tošić je bio i član U18 selekcije Srbije, za koju je upisao četiri nastupa.
FK Železničar Pančevo novom akvizicijom potvrđuje opredeljenje ka razvoju mladih fudbalera i nastavku stabilnih rezultata u elitnom rangu srpskog fudbala.
Evroliga je objavila novi "Power Rankings" posle 34 odigrana kola. Iako se ne radi o projekciji konačnog plasmana, već o proceni trenutne snage timova – srpski klubovi dobili su ozbiljno priznanje.
Fudbaleri Srbije poraženi su od Španije (3:0) u prijateljskom meču koji je rivalu poslužio kao zagrevanje za Mundijal. "Orlova" tamo neće biti, ali je ovo bila idealana prilika za ozbiljan test kvaliteta našeg tima.
Završnica Evrokupa ove sezone nosi snažan pečat turske košarke, ali u centru pažnje biće i duel dvojice srpskih trenera Marka Baraća i Dušana Alimpijevića.
Pobeda Partizana protiv Valensije nakon dva produžetka (110:104) nije bila samo još jedan trijumf u nizu, već snažna potvrda karaktera tima koji je tokom cele sezone prolazio kroz turbulencije, promene i sumnje.
Partizan dočekuje Valensiju u 34. kolu Evrolige. Pogledajte gde gledati utakmicu, analizu forme timova, izjave igrača i aktuelne kvote. Crno-beli su u naletu i po formi spadaju među najbolje u ligi, ali tabela kaže drugačije.
Subaru se u rekordnom roku transformisao od brenda bez ijednog električnog vozila u svojoj ponudi do proizvođača sa ozbiljnom gamom EV modela - uskoro stiže još jedan član ove porodice.
Suosnivač kompanije Apple, Stiv Voznijak, poznat po tome što nema dlake na jeziku, ponovo je uzburkao tehnološku javnost svojim stavovima o veštačkoj inteligenciji.
Apple je saveznim agentima dostavio stvarne identitete najmanje dva korisnika koji su koristili jednu od funkcija privatnosti kompanije, dizajniranu da maskira njihove imejl adrese od aplikacija i sajtova.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar