Fudbaleri Vojvodine su jesenji deo u SLS završili na trećem mestu na tabeli sa 40 bodova.
"Treće mesto nije slučajno, ono je rezultat ozbiljnog rada u prethodne dve godine. Međutim, ono što mene posebno raduje jeste energija u klubu. Imamo ekipu koja veruje, stručni štab koji ima jasnu ideju i navijače koji su ponovo počeli da sanjaju. Ova sezona me zaista podseća na 2016. godinu. Tada smo isto imali kontinuitet, Evropu, pune tribine i osećaj da se stvara nešto veliko. Razlika je što smo danas stabilniji u svakom smislu - organizaciono, finansijski i sistemski. To mi daje uverenje da ovo nije prolazna epizoda, već početak jedne ozbiljne priče", rekao je Zbiljić u razgovoru za Jutjub kanal Sportskog društva Vojvodina.
On je odgovorio na pitanje da li je realno da se Vojvodina već ove sezone umeša u borbu za titulu.
"Realno je, ne bežim od toga i nikada nisam. Ako pogledate bodovnu razliku, ona nije nedostižna. Zvezda i Partizan jesu veliki klubovi, ali ove sezone nemaju onaj nedodirljivi autoritet kakav su imali ranije. Liga se izjednačila, svaka utakmica je teška i upravo tu Vojvodina vidi svoju šansu. Mi ne ulazimo u utakmice sa strahom, već sa idejom. Imamo tim koji može da igra protiv svakoga, na svakom stadionu. Naravno, potrebni su mir, strpljenje i fokus, ali ako budemo svoji i ako nas povrede zaobiđu - bićemo u igri do samog kraja", naveo je predsednik Vojvodine.
Zbiljić je istakao da svaku utakmicu emotivno doživljava.
"Razumem navijače, jer i ja svaku utakmicu doživljavam emotivno. Međutim, fudbal nije matematika. Ne može se unapred upisati nijedan bod. Utakmica u Surdulici protiv Radnika bila je ispod našeg nivoa i to sam otvoreno rekao. Ali ne možemo zanemariti činjenicu da je Radnik ove sezone jedno od najprijatnijih iznenađenja. Sa druge strane, utakmica protiv IMT-a je primer kako fudbal zna da bude surov. Dominirate, stvarate šanse i onda primite gol sa distance. To su momenti iz kojih moramo da učimo. Šampionske ekipe ne pobeđuju samo kada su bolje - već i kada nisu na svom maksimumu", naglasio je Zbiljić.
Omladinska škola Vojvodine je nešto na šta sam posebno ponosan, dodao je Zbiljić.
"Ona je identitet kluba. Iako plasmani nekad nisu idealni, meni je važnije da znamo ko od tih momaka može sutra da nosi dres prvog tima. Imamo nekoliko izuzetno talentovanih igrača. Marko Božić je primer modernog mladog fudbalera - radan, disciplinovan i hrabar. Tu su i Peranović, Borovina, Ostojić, Tadić... Ne želimo da ih 'trošimo' prerano, već da ih razvijamo planski. Vojvodina mora da bude klub koji proizvodi igrače, ali ih i zadržava dovoljno dugo da prave razliku", izjavio je Zbiljić.
On je istakao da je Vojvodina potpuno stabilan klub.
"Sve obaveze se izmiruju na vreme, poslujemo transparentno i u skladu sa propisima. To možda nije atraktivna tema za naslov, ali je osnova svega. Kada igrač zna da mu plata leže na vreme, kada trener zna da ima podršku, a navijač da klub nema dugove - tada se stvara zdrava sredina. Mi danas imamo evropsku licencu, pozitivan revizorski izveštaj i mir u kući. Bez toga nema ni rezultata", izjavio je Zbiljić.
On je naveo da je kontinuitet stručnog štaba važan za iskorak Vojvodine.
"Srpski fudbal često pati od nestrpljenja. Kod nas treneri nemaju vreme da razviju ideju. Mi smo svesno odlučili da damo podršku stručnom štabu, produžili ugovor i stali iza njih. Kontinuitet donosi stabilnost, a stabilnost donosi rezultat. Ne može se svake sezone počinjati ispočetka. Ako hoćemo titulu, moramo imati jasnu viziju i istrajnost", izjavio je predsednik Vojvodine.
Pojačanja na dve pozicije
Starsport
Zbiljić je najavio pojačanja u zimskom prelaznom roku.
"Nećemo praviti revoluciju, ali hoćemo 'pametna pojačanja'. Tražimo krilnog igrača i još jednu poziciju koja će doneti dodatnu širinu. Ako želiš da napadneš titulu, moraš imati konkurenciju u timu. A snovi? Novi Sad živi za povratak Dušana Tadića. Ne kažem da je to realno u ovom trenutku, ali fudbal je pun iznenađenja. Kada bi se to desilo, to bi bio znak da je Vojvodina spremna za najveće domete", rekao je Zbiljić.
On je zatim ocenio suđenje u dosadašnjem delu sezone u SLS.
"Iskreno, mislim da je suđenje u Srbiji napravilo ozbiljan iskorak. Vojvodina ove sezone ima tretman koji priliči klubu tog ranga i ja to moram javno da kažem. Naravno, grešaka ima i uvek će ih biti, ali važno je da nema namere. Jedina utakmica gde smo imali utisak da smo oštećeni bila je protiv OFK Beograda, ali i tu moram da budem fer - emocije su bile pojačane. Generalno, sudije pokazuju hrabrost i spremnost da donesu odluke i protiv velikih klubova, a to je dobar znak za srpski fudbal", istakao je Zbiljić.
Zbiljić se kao predsednik Zajednice superligaša zalaže za reformu takmičenja.
"Skraćenje Superlige na 12 klubova je neminovnost. Ova sezona je najbolji dokaz. Imamo neizvesnost, kvalitetnije utakmice i veći pritisak na svakoga. Sledeći korak su puni stadioni i veće interesovanje publike i sponzora. Cilj je da Superliga postane ozbiljno takmičenje, u kojem nema lakih utakmica. Pogledajte Hrvatsku - konkurencija je dovela do rasta svih klubova. To je put kojim i mi moramo da idemo", zaključio je Zbiljić.
Prodaja Los Anđeles Lejkersa mogla bi Marku Volteru da donese ogromnu poresku uštedu, a sve zavisi od toga kada će NBA liga zvanično odobriti transakciju.
Novak Đoković otkrio je sjajne vesti o stanju svog tela pred početak Mastersa u Sinsinatiju, rekavši da se u poslednje dve godine nije osećao bolje posle jednog Grend slema.
Crvena zvezda je eliminisana iz kvalifikacija za Ligu šampiona. Crveno-beli su u revanšu poraženi od Hapoela iz Ber Ševe sa 2:0, pa je izraelski tim posle dve utakmice slavio ukupnim rezultatom 3:0.
Marko Savić zamenio je Miroslava Tanjgu na mestu trenera Vojvodine. Na predstavljanju je govorio i Dragoljub Zbiljić, a Savić će debi imati protiv Ajaksa u Amsterdamu.
Remi bez pogodaka na "Karađorđu" ostavio je podeljene utiske, ali prvi čovek Vojvodine Dragoljub Zbiljić vidi razloge za zadovoljstvo – kako u igri svog tima, tako i u konačnom ishodu protiv Partizana.
Prodaja Los Anđeles Lejkersa mogla bi Marku Volteru da donese ogromnu poresku uštedu, a sve zavisi od toga kada će NBA liga zvanično odobriti transakciju.
Ozbiljan klub, koji u poslednjih 10-15 godina ima kontinuitet igranja najvećih takmičenja. Ovu sezonu nisu počeli baš najsjajnije, sa tek dva boda u prva tri kola češkog prvenstva.
Drugi mandat u voljenom klubu Dejan Stanković završio je sa 24 pobede, tri remija i pet poraza. Kao glavni trener radio je još u Sampdoriji, Ferencvarošu i moskovskom Spartaku.
Možemo ovako unedogled i sada je kasno, bar za Ligu šampiona. Ostaje borba za Ligu Evrope. Nimalo lak protivnik, Viktorija Plzenj, u Beograd stiže već narednog četvrtka.
Acura je predstavila atraktivni koncept Nexera Vision, sportski kupe sa futurističkim dizajnom. Ipak, ovaj model neće u proizvodnju – njegova uloga je da najavi izgled budućih SUV modela marke.
Požari su sve češći tokom leta, a vozači mogu da se nađu usred vatrene stihije. Evo kako da sprečite rizik od požara na vozilu i šta da uradite ako vas vatra zatekne na putu.
Električni automobili su prvi put u proseku jeftiniji od hibrida na globalnom nivou. Pad cena baterija i sve veći broj pristupačnih kineskih EV modela menjaju tržište.
Ford navodno priprema novu, praktičniju verziju Mustanga koja bi mogla da u sebi spoji 4 vrata, V8 motor i hibridnu tehnologiju. Cilj je da legendarni američki recept preživi stroža pravila o emisijama.
Xiaomi je predstavio HyperOS 4, unapređenu verziju svj operativnog sistema koja donosi mnoga unapređenja na polju trajanja baterije i bržeg rada samog uređaja.
Prema izveštajima analitičke kompanije, iPhone 18 Pro Max mogao bi da bude čak 300 dolara skuplji u odnosu na prethodnika, ali će imati isti osnovni skladišni kapacitet.
Komentari 4
Pogledaj komentare Pošalji komentar