Dete Partizana – koje blista u Teleoptiku – za B92.sport: "Želim da ostavim trag u crno-belom dresu"
Matija Ninić, ofanzivac Teleoptika i dete Partizana, govorio je za B92.sport o aktuelnoj sezoni i odličnom ličnom učinku, kao i pomalo drugačijem putu koji je prošao u odnosu na vršnjake.
Evidentno je da se vratila ona stara saradnja koju su gajili Partizan i Teleoptik otkako je u Humsku došlo novo rukovodstvo, svesno kakvog značaja je filijala u razvoju mladih igrača.
Kako crno-beli igraju na tu strategiju poslednjih meseci, dobili smo svetle primere poput Vanje Dragojevića i Ognjena Ugrešića, koji su prošli taj put i utabali stazu za neke nove nade.
Teleoptik je istakao ambiciju da se plasira u Prvu ligu Srbije i za sada mu ide odlično. Prvo mesto na tabeli, uz najboljeg strelca lige - Matiju Ninića.
Mladi ofanzivac poslednjih meseci blista na terenu i nastavlja svoj preporod koji je doživeo pod palicom Ivana Radovanovića u omladincima Partizana.
Ninić je u razgovoru za B92.sport tokom kratke pauze sumirao dosadašnji deo sezone, pošto je odložen derbi kola sa Radničkim iz Obrenovca, glavnim takmacom za plasman u viši rang.
"Zadovoljan sam kako teče sezona. Igramo lepo i efikasno. Vidi se iz kola u kolo. Sada smo na pravom putu, odlična je i hemija. Stariji igrači poput Stankovića, Stevanovića, Živkovića i Šćepovića nam mnogo pomažu. Sa njima nema nikakvih problema. Ima nas sedam, osam koji smo prešli iz omladinaca u prvi tim Teleoptika i odmah su nam stariji pomogli da se priviknemo."
Ispostavilo se da su golovi u nadoknadama protiv BASK-a i Torlaka uticali na to da Optičari za sada budu neporaženi.
"Sve to stoji, ali mi kao Teleoptik uvek moramo da idemo na pobedu. Desio se tada loš dan, nismo ni bili svi na okupu... Držimo se naše igre, koja je na visokom nivou i nemam dilemu da će rezultati nastaviti da dolaze. U Partizanu uvek moraš da pobediš i budeš prvi. Po istom principu se radi i u Teleoptiku. Prvi smo na tabeli i držimo se našeg plana."
Odličan početak ima i sam Ninić, koji je tresao pet puta mrežu i dodao još par asistencija, pa mu je to olakšalo adaptaciju na seniorski fudbal.
"Mnogo njih mi je pričalo o tome i da će mi trebati vremenski period da se adaptiram. Moje viđenje je da sam se brzo navikao. Opet, svaku utakmicu imam neki učinak, što mi mnogo znači. To je i važno u seniorskom fudbalu, dalo mi je veliko samopouzdanje i dodatan motiv da nastavim još jače, te i da ne osetim tu promenu sa omladinskog na seniorski fudbal."
Dolazak Nenada Stojakovića na klupu je najavio najviše ambicije Teleoptika, a ko god je pratio utakmice, mogao je da vidi sjajne akcije iz prekida, koje su umele da rezultiraju golovima.
"Trenirao nas je u omladincima i znamo njegovu filozofiju. Brzo smo se adaptirali na sve to. Nikada ne bežimo od naše igre. Prekide vežbamo dosta, imamo akcije koje pokušavamo da iskoristimo, za sada daje rezultate. Ceo stručni štab se mnogo trudi oko toga i nose velike zasluge za naše postignute golove."
Izdvajaju se saveti Marka Šćepovića, njegovog kolege iz napada, ali i rad sa Nikolom Grubješićem, jednim od asistentata Nenada Stojakovića.
"Šćepović nam svaki trening daje savete. Kada uđe - smiri igru i konstantno priča šta da radimo. Mnogo znači i rad sa trenerom Grubješićem, uvek odvojeno radi sa nama napadačima i evidentno uz njih mnogo brže napredujemo."
FK Partizan
Možda je prava zvezda vodilja za sadašnje mlade igrače u Teleoptiku put Vanje Dragojevića i Ognjena Ugrešića. Možda neće svako dostići taj nivo, ali je na primeru pokazano da je i te kako sve moguće.
"Sa njima dvojicom sam od sedme godine u Partizanu. Prošli smo skoro sve zajedno. Kada vidim šta su dostigli, onda možemo i mi da prođemo taj put koji su oni prošli. Sada su pozvani i u A reprezentaciju, za šest meseci su dospeli do toga. Vidimo da je to sve moguće. Viđamo se često i uvek kada mogu da pomognu, tu su, na bilo koji način."
Ninić je malo drugačijim putem došao do svega ovoga. U jednom trenutku tokom svog stasavanja je otišao u Teleoptik, ali je uspeo da se izbori za povratak među crno-bele u omladinskoj selekciji, a potom kod Ivana Radovanovića zablista i skrene pažnju na sebe.
"Malo pre mlađih kadeta sam otišao u Teleoptik i tu sam pokušavao da se izborim za svoje samopouzdanje. Imao sam baš težak period. Uspeo sam da se vratim u Partizan. Ivan Radovanović mi je odmah rekao da veruje u mene kada je došao i nadam se da sam uspeo da mu uzvratim na šansi. Pričam sa njim i dalje mnogo, baš mi je pomogao", rekao je Ninić i dodao:
"Ceo život nisam imao lak put. Sve sam borbom i radom izborio za sebe. Bog me je nagradio za sve to. Imao sam veliku pomoć i od Aleksandra Stajkovca, kondicionog trenera, kao i psiholog, koji radi sa njim. Ne bih smeo da zaboravim ni trenere Nebojšu Neškovića, pa Đukanovića i Čermelja, svako od njih je imao uticaj na mene i uz njihovu pomoć sam došao na pravi put."
Matija Ninić, prvi dole slevaFK Partizan
Tokom odrastanja u Zemunelu, mogao je da se ugleda na mnoge sjajne ofanzivce Partizana, ali ga je jedan posebno oduševio.
"Pamtim mnoge igrače, poput Rikarda, Tavambe, Sadika... Ali, moram da izdvojim Lazara Markovića. Sa njim se dosta čujem i pomaže mi stalno. Savetuje me, momak je za čistu desetku."
Ako nastavi sa ovakvim partijama i golovima, uopšte neće biti iznenađenje da stigne poziv iz prvog tima Partizana.
"Meni je to san otkako sam došao u Partizan. Vidim sebe kako napredujem kao osoba i igrač. Želim da igram pred navijačima u Humskoj i da vratim klubu za sve što mi je pružio. To bi bilo baš ispunjenje sna, jer bih voleo da ostavim dubok trag u crno-belom dresu", zaključio je Ninić u razgovoru za naš portal.
Mirko Ocokoljić, glavni trener Partizana na utakmici protiv Bajerna iz Minhena je sumirao utiske nakon pobede u Beogradskoj areni u 14. kolu Evrolige – 92:85.
Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Bosnu i Hercegovinu u Sarajevu rezultatom 74:72 u utakmici drugog kola grupe C kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2027. godine.
Sutrašnja sednica Upravnog odbora KK Partizan zakazana za 11 časova biće ključni trenutak za budućnost kluba – ali i za konačnu odluku Željka Obradovića, čiji ostanak ili odlazak drže crno-bele u stanju potpune neizvesnosti.
I u osmini finala Kupa Srbije nije bio kraj iznenađenjima. Motivisano su delovali klubovi iz Prve lige Srbije, te su pred njima na kolena padali superligaši.
Jedna od najboljih košarkašica Evrope svih vremana i reprezentativka Jugoslavije Razija Mujanović najavila je meč BiH i Srbije u kvalifikacijama za SP 2027.
Postoje trenuci kada sport prestane da bude igra, kada rezultati izblede pred jednom mnogo snažnijom stvari: pred ljudima. I ne, to ne znači da su oni iznad bilo čega. Ko to želi da razume – razumeće.
Komentari 6
Pogledaj komentare Pošalji komentar