FK Železničar Inđija obavestio je javnost da je postigao dogovor sa proslavljenim košarkašom i osvajačem olimpijskih, svetskih i evropskih medalja, Miroslavom Raduljicom.
Raduljica je potpisao ugovor sa klubom do kraja tekuće sezone i zvanično postao fudbaler Železničara.
Ovaj nesvakidašnji transfer proistekao je iz velike želje FK Železničar Inđija da u svom dresu vidi Raduljicu, legendu srpske košarke i nekoga ko je odrastao u Inđiji, za koga veruje da je rešenje u samom špicu napada, dok je sa druge strane velika želja i samog Raduljice da sportsku karijeru nastavi na fudbalskom terenu.
Prema sporazumu kluba i igrača, kompletna primanja koja Raduljici sleduju po ugovoru biće donirana humanitarnoj organizaciji "Srbi za Srbe". Takođe, klub će naredne nedelje pustiti u prodaju limitiranu seriju dresova sa brojem 21, koji će Raduljica nositi u Železničaru. Sav prihod od prodaje dresova biće usmeren ka istoj organizaciji, čime saradnja dobija snažnu humanitarnu notu.
Petar Zinajić Vučković
Raduljica je registrovan za takmičenje i imaće pravo nastupa u prvenstvenim i kup mečevima. Zadužio je dres sa brojem 21, a pravo nastupa imaće od naredne nedelje, od 7. kola Srpske lige Vojvodina, kada Železničar na Sportskom centru Leje dočekuje ekipu Sloge iz Čonoplje.
"Drago mi je što smo postigli dogovor o saradnji i radujem se prilici da budem deo tima FK Železničar. Brzo smo se dogovorili, a ono što je najbitnije jeste da ćemo dati sve od sebe da pomognemo Humanitarnoj organizaciji 'Srbi za Srbe' koja radi velike i značajne stvari za naš narod. Tokom ove sezone takmičarski ciljevi su najviši mogući i nadamo se da ćemo uskoro gledati Železničar u Prvoj ligi Srbije. Radujem se prvom treningu, upoznavanju sa saigračima i verujem da ćemo zajedno napraviti još mnogo humanitarnih akcija. Imao sam kratak susret sa trenerom Livajom, ekipi je potreban napadač nakon transfera Nikole Komazeca u inostranstvo, i nadam se da ću svojim igrama doprineti da se klub plasira u profesionalni rang takmičenja", rekao je Raduljica za klupski sajt.
Raduljica je u bogatoj košarkaškoj karijeri između ostalih klubova nastupao i za Partizan, Crvenu zvezdu, Anadolu Efes, Albu, Panatinaikos i Olimpiju iz Milana, dok je u NBA ligi nastupao u dresovima Minesote i Milvokija.
Član je jedne od najboljih generacija srpskih košarkaša rođenih 1988. godine. U mlađim kategorijama reprezentacije Srbije osvojio je zlato na dva Evropska i jednom Svetskom prvenstvu. Na Evropskom prvenstvu održanom 2008. godine u Letoniji poneo je titulu MVP. U seniorskoj konkurenciji u dresu Srbije osvojio je srebrnu medalju na Olimpijskim igrama u Riju, kao i na Svetskom prvenstvu 2014. u Španiji i Evropskom prvenstvu 2009. u Poljskoj.
Nemanja Matić govorio je o rivalstvu Srbije i Švajcarske, ali i o tenzijama koje su obeležile duel sa Mundijala 2018. godine, kada je Srbija poražena rezultatom 2:1 golovima Džake i Šaćirija.
Nekoliko američkih doktora javilo se kako bi prokomentarisalo povredu Nikole Jokića, a svi su saglasni šta su najbolji i najgori scenario za reprezentativca Srbije.
Oko 150 društvenih, radničkih i političkih organizacija u Kataloniji zatražilo je suspenziju meča Evrolige između Barselone i Makabija iz Tel-Aviva, koja je na programu 6. januara u okviru 20. kola.
Saga oko centra Partizana Tajrika Džonsa mogla bi uskoro da dobije epilog, a prema navodima medija iz Izraela, američki košarkaš mogao bi da nastavi karijeru u Makabiju iz Tel Aviva.
Potpredsednik FK Partizan Predrag Mijatović otvoreno je priznao da nije u dobrim odnosima sa generalnim direktorom Dankom Lazovićem, kao što je to bilo na početku njihovog mandata u Humskoj.
Oko 150 društvenih, radničkih i političkih organizacija u Kataloniji zatražilo je suspenziju meča Evrolige između Barselone i Makabija iz Tel-Aviva, koja je na programu 6. januara u okviru 20. kola.
Ako bi se 2025. godina za košarkaški klub Crvena zvezda svela na jednu rečenicu, moglo bi da se kaže da je bila dosta turbulentna sa mnogo uspona i padova.
Godina 2025. za KK Partizan bila je poput vožnje kroz oluju – puna uzleta, naglih padova i trenutaka koji su stavljali strast, posvećenost i ljubav prema klubu na najveću probu.
Predstojeća 2026. godina neće biti toliko bogata sportskim takmičenjima kao neke prethodne, već će proteći u znaku Mundijala u fudbalu, a svi ostali događaji biće u njegovoj "senci".
Kakva su bila očekivanja i koliko je bilo skepticizma kada je Partizan letos formirao tim, teško da su i najveći optimisti verovali da će proći kao prvi kroz cilj na kraju 2025. godine.
Komentari 7
Pogledaj komentare Pošalji komentar