Partizan će na naredni meč u Superligi čekati dve nedelje, jer je meč protiv Javora u drugom kolu odložen zbog obaveza u Evropi.
Železničar je odlučnije ušao u utakmicu, crno-beli koji su na ovom meču bili u bordo-plavoj varijanti bili su vidno i dalje pod utiskom utakmice u četvrtak protiv AEK. Tako je tim iz Pančeva, iskoristio taj početni period da dominira na terenu i stvori jednu opasnu šansu preko Milosavljevića.
Fudbaleri popularne Dizelke su izveli u kratkom periodu čak tri kornera, igrali su visoko na polovini terena, gde su fudbaleri Partizana nisu najbolje snašli, ali promene rezultata, što je bilo najvažnije za goste, nije bilo.
Partizan je uspeo da se oporavi, pa je od 13. minuta krenuo da pokazuje znake života. Prvo je Bibars Natho bio u kolosalnoj šansi, kada je sa nekih pet metara promašio ceo gol.
Nastavili su igrači Partizana u istom ritmu, pa je onda svoje šanse propustio Jovan Milošević. Fudbaler koji se nalazi na pozajmici iz Štutgarta, je u oba navrata uputio šut iz kaznenog prostora, ali je Popović, kome je ovo bila 13. utakmica koju je igrao protiv Partizana uspeo da zaustavi ove pokušaje mladog fudbalera crno-belih.
Od polovine prvog dela igre, ušli smo u miran period meča, gde nijedna ekipa nije se propisno napadala. Lopta jeste bila na polovini Železničara, Partizana jeste imao posed, ali nije uspeo da iz toga ništa veliko izvuče, već su konstatno kružili oko kaznenog prostora, bez ubacivanja lopte među 16 metara.
Letargiju na terenu je prekinuo Petrović koji je mogao da kazni Partizan, jer je Simić izgubio loptu na svojoj polovini, a fudbaler Železničara je šutirao pored gola.
Do kraja prvog dela igre, Partizan je imao šansu preko Jovana Miloševića, koji je bio dosta aktivan na polovini protivnika, ali je sve njegove pokušaje uspešno zaustavljao golman Popović.
Drugi deo meča nije krenuo tako sadržajno, kao početak utakmice.
Slika iz finiša meča se preslikala u nastavak duela između Železničara i Partizana, gde nismo videli ništa vredno pažnje, pa sve do nekog 70. minuta kada je Milan Vukotić, koji je uneo dosta živosti u igru. On je nekoliko minuta ranije ušao u igru zajedno sa Kostićem i Ognjenom Ugrešićem.
Vidno je bilo da crno-beli su bili željni pobede, i više su napadali u finišu meča, koji se zbog pirotehnike navijača Partizana propisno odužio.
Zanimljivo je bilo od 80. minuta, kada je Partizan pretio preko Kostića i Dragojevića, pa i Ugrešića, koji je pogodio prečku.
Železničar je posle ove inicijative Partizana, imao najbolju šansu na meču preko Kneževića.
Od tog trenutka Partizan je potpuno pao u igri, kao da su igrači iz Beograda izgubili snagu, da ih je stigla utakmica protiv AEK.
I kada su svi mislili da je Partizan pao u igri i da neće doći do tri boda, Andrej Kostić je posle centaršuta sa leve strane glavom loptu smestio u mrežu za prednost crno-belih.
Železničar je do kraja meča imao šansu da izvuče bod, ali Milošević je sjajno intervenisao i tako sačuvao tri boda za Partizan.
Kompletan tok meča mogli ste pratiti putem našeg LAJV BLOGA.
Završeno
18:18
Semafor
Kostić 90+7'
ŽEL
PAR
0
:
1
22:05
Blagojević izjava posle utakmice
"Naravno da je lakše, uvek je dobro kada se pobedi. Laknulo nam je pogotov posle utakmcie pre tri dana, mnogo nam znači. Pogotovo u trenucima, kada smo počeli da padamo pod uticajem utamice protiv AEK, imali smo dosta sreće i na kraju smo dali gol", kaže Blagojević
"Sada čemo da odmorimo, pa od sutra se spremamo, nismo razgovarali o tome, takav nam je dug raspored, ovi mladi momci nemaju iskustvo igranja dve utakmice nedeljno, samo nekoliko ima takvo iskustvo, spremamo se i idemo dalje".
" Nadamo se da će Milovanović biti spreman i da povreda Demba Seka nije ozbiljne prirode".
22:03
Koković posle meča
"Uglavom smo bili malo direktnijii nego inače, jer je Partizan orjentisan na čoveka. Dobro smo otvorili utakmicu, bili smo biliži golu, ali u jeku naših napada primili smo gol na individualan kvalitet".
Situacija na Bliskom istoku direktno je pogodila i izraelske evroligaške klubove, koji ubrzano rade na evakuaciji igrača i članova stručnih štabova zbog eskalacije tenzija između Izraela i Irana.
Poraz košarkaša Srbije od Turske (78:82) u Beogradu bio je bolan, ali i poučan, jer je utakmica ogolila slabosti, ali i potvrdila karakter tima koji se tek formira.
Premijerligaški klubovi izrazili su nezadovoljstvo nakon što je UEFA javno objavila detalje njihovih finansijskih rezultata, i to bez prethodne najave ili konsultacija sa samim klubovima.
Disciplinska i etička komisija Fudbalskog saveza Srbije pokrenula je postupke protiv Crvene zvezde i Partizana zbog upotrebe pirotehnike u 178. "večitom" derbiju.
Trener Železničara Radomir Koković dao je zanimljivu izjavu u kojoj tvrdi da će Crvena zvezda osvojiti šampionsku titulu sa dvocifrenom razlikom u odnosu na Partizan, pa i Vojvodinu.
Situacija na Bliskom istoku direktno je pogodila i izraelske evroligaške klubove, koji ubrzano rade na evakuaciji igrača i članova stručnih štabova zbog eskalacije tenzija između Izraela i Irana.
Kada pomislimo na ideal japanskog ratnika iz feudalnih vremena, ne vidimo samo čoveka sa mačem. Vidimo nekoga ko ne govori mnogo, ali kada dođe trenutak, on ne izostaje.
Košarkaši Srbije nastavljaju put ka Svetskom prvenstvu u Kataru 2027. godine, a ovog petka od 19.00 čeka ih duelom protiv Turske u hali "Aleksandar Nikolić".
Košarkaši Partizana bili su blizu trijumfa nad šampionom Evrope, ali su na kraju crno-beli morali da pruže ruku Fenerbahčeu i čestitaju na 21. trijumfu u sezoni (81:78).
Izvršni direktor kompanije Meta viđen je na reviji modne kuće Prada u Milanu, što je odmah pokrenulo spekulacije o novom velikom partnerstvu u svetu nosive tehnologije.
Komentari 96
Pogledaj komentare Pošalji komentar