Dok grad na Jošanici trese fudbalska groznica nakon osvajanja trećeg mesta u Superligi Srbije, čekaju se pojačanja, posebno nakon odlazaka nekoliko bitnih igrača.
Vreme prolazi, novajlije u tim Vladimira Gaćinovića ne stižu, ali... Uskoro hoće.
To je najavio generalni sekretar Fikret Međedović, koji je u intervjuu za "Mozzartsport" najavio da stižu tri "fudbalske babaroge" u Novi Pazar.
“Radimo na tri kapitalna pojačanja. Biće to one prave fudbalske babaroge koje će nositi igru. Igrači koji imaju odličan CV iza sebe. Kad smo čekali ovih 15 dana, da se strpimo još dva ili tri dana, da se ispotpisuju ti ugovori. Da se završe neke finese. Avionske karte su im već kupljenje. Poučen nekim ranijim slučajevima, neću otkrivati imena. Ali vrlo brzo će se priključiti i biće velika pojačanja“.
U pitanju su stranci.
“Tako je. Dva od tri su italijanski i holandski pasoš tako da se neće voditi kao stranci. Vodili smo o tome računa, jer imamo već strance, počev od Numana Kurdića, Sisea, Adešine, Opare, dva dečaka iz omladinskog pogona koji su sve bolji i bolji. Moramo i o tome da mislimo. Dakle, dva ta pojačanja će imati pasoše EU i biće nam mnogo lakše da se organizujemo i da sastavimo protokol. Jer kad dođu utakmice smeš da ima četiri stranca, dva bonusa, treba neko o tome da vodi da računa“.
Zatim je otkrio, makar, koje su pozicije u pitanju.
"Dva krila i špic".
Ali, u početku je bilo puno problema.
“Kako da kreneš da praviš bilo kakvu konstrukciju, kad u jednom trenutku nismo ni znali da li ćemo da igramo Evropu. Treba da dovedemo ozbiljnije igrače, da ih ozbiljnije platimo... za šta? Mi, vođeni domaćinskom politikom, dovodimo igrače sa prosečnim, normalnim platama. Izuzev Adema Ljajića, on je sada ubedljivo najplaćeniji i njemu ja naravno poklonjeno najviše pažnje što on naravno apsolutno zaslužuje. Kako da radite prelazni rok kada 12 dana imate mač nad glavom? Kad je stigao mejl UEFA da igramo Evropu sve se promenilo. Igrači su do tada bili skeptični. Ta Evropa igra veliku ulogu“.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar