Fudbal 0

15.4.2024.

17:58

Pazarci i Nišlije podelili bodove pred plej-aut

Fudbaleri Novog Pazara i Radničkog iz Niša su remizirali sa 2:2, u okviru posledjeg 30. kola Superlige Srbije.

Aleksandar Stajkovac
Srđan Stevanović/Starsport

Pazarci se nalaze na devetom mestu pred plej-aut sa 36 bodova, dok su Nišlije na 10. poziciji sa tri boda manje.

Utakmica je dobro počela za gostujući sastav. Već u osmom minutu su došli do prednosti. Precizan je bio Stefan Vukić na asistenciju Nigerijca Delea.

Ipak, Novi Pazar je napadao i uspeo da dođe do izjednačenja u 32. minutu. Marko Šćepović je proigrao Mihajla Petkovića, koji je pogodio za 1:1.

Do poluvremena nije bilo promene rezultata i rivali su na pauzu otišli sa izjednačenim rezultatom.

Radnički je uspeo ponovo da dođe do prednosti. Precizan sa bele tačke je bio asistent kod prvog pogotka Dele – 1:2.

Domaća ekipa se nije predavala, uspela je ponovo da dođe do izjednačenja. Posle faula u kaznenom prostoru nad Ademom Ljajićem.

On je preuzeo odgovornost i pogodio sa 11 metara za 2:2.

Napadali su Pazarci do kraja meča, želeli su sva tri boda, ali je Radnički uspeo da se odbrani i odnese bod u Niš.