Terzić je naglasio da klub neće prodavati igrače dok se bori za Ligu šampiona, koja je prioritet, izuzev Maksimovića, ali samo u slučaju odgovarajuće ponude.
"Rekli smo, dok se ne završe pripreme, nama je prioritet plasman u Ligu šampiona, ne postoji ponuda koja može da nas zadovolji, dok se na završe kvalifikacije za Ligu šampiona. Eventualno ako se pojavi ponuda za Maksimovića, tražimo 20 miliona za njegov transfer, za sada ostaju svi, niko ne može da ide iz Zvezde. Doveli smo dva štopera i levog beka, to smo najavljivali tokom proleća. Imamo sada Seola na desnom beku, imamo novog igrača, koji će biti predstavljen i promovisan za par dana uz mladog Stojkovića od kojeg mnogo očekujemo, to smo dobili od Nedeljkovića i Mimovića na toj poziciji. Na levom beku imamo i mladog Avdića, on nije neophodan", rekao je Terzić.
Trener Vladan Milojević je ovog ponedeljka okupio igrače koji počinju pripreme.
"Glazer je prvi golman Zvezde, vidite šta se dešava, da bukti rat između Izraela i Irana, pitanje je da li muškarci mogu vam države Izrael dok se sve dešava. Nadam se da će se sve rešiti i da će se priključiti ekipi. Zbog ratne situacije ne može da izađe iz Izraela, razmišljamo o rešenjima, ako ne bude mogao da se priključi. Komentarisali smo Dmitrovića, bio je naša želja, ali razgovarali jesmo i mi i Milojević. On se još uvek dvoumi, ali ima nekih privatnih razloga zbog kojih mu je Španija prva opcija. Nema razloga... Ako bude Glazer mogao da se vrati, ne razmišljamo", otkrio je Terzić.
"Nikad duža sezona, zbog nikad ranijeg početka u Ligi šampiona, nažalost počinjemo od druge runde kvalifikacija, moramo biti maksimalno spremni. Već prekosutra odlazimo na Zlatibor, neki igrači imaju produžen odmor i svi će se priključiti osnovnom delu ekipe na Zlatiboru. Ne znam šta vas interesuje, svi sa nestrpljenjem očekujemo vesti iz Niona, 18. juna, da vidimo prvog protivnika u drugoj rundi. Ostalo znate, vraćamo se sa Zlatibora, potom idemo u Soči da igramo prijateljski meč sa Zenitom 29. juna, onda se prepakujemo i idemo u Austriju, gde ćemo imati četiri prijateljske utakmice, sve do 14. jula. To je neki uvod. Ono čime smo zadovoljni jeste da smo zadržali ekipu iz kvalifikacija i grupne faze Lige šampiona, doveli smo Veljkovića i Rodrigaa i levog beka. Nije bila promocija, ali neću da govorim ime... Biće onako kako je šef zamislio", počeo je Terzić razgovor sa medijima.
Terzić je najviše pričao o pojačanjima...
"Stav Zvezde je da ne komentarišemo imena koja se provlače po medijima, da ne bismo sebe doveli u nezavidnu pregovaračku poziciju. Malopre sam rekao da dolazak desnog beka nije prioritet, sve sam rekao. Imamo mnogo bočnih igrača imamo, niko nam nije otišao i prošle godine smo ih imali. Vraća se i Olajinka iz povrede, tako da u ovom trenutku smo puni na svim pozicijama, možda bude došao vezni igrač, to će pomeriti Ivanića na bok. Ima zanimljivih igrača u Superligi, te igrače koje dovedemo, oni su investicija za budućnost, nisu pojačanja. Gledamo, pratimo, možda budu dva ili tri dolaska iz Superlige".
"Biće još kvalitetnih pojačanja"
Izvor: b92
...međutim, nije želeo da priča o Marku Arnautoviću.
"Pitate me, a rekli smo da nećemo komentarisati. Ono što vama odgovara, nama ne odgovara, gledamo interes Zvezde. Komentarisanje potencijalnih igrača ne ulazi u našu politiku. Rekli smo, počeli smo neke razgovore, ovo ostalo ne bih komentarisao".
Potencijalni rival na startu kvalifikacija za LŠ je i šampion Hrvatske Rijeka.
"Voleo bih da izbegnemo Rijeku zbog političkih tenzija, a koje će odvući fokus sa onoga što treba. Ne bih voleo da igramo sa hrvatskim predstavnikom, kao ni sa Pafosom, njima je vlasnik Rus, veoma bogat. Nisu to kiparski igrači, nego internacionalni, mislim da bi mogli i bolje da prođemo. Nama je cilj Liga šampiona, Zvezda ulazi u tu utakmicu kao favorit".
"Ovaj tim je pokazao da je bio korak iznad crte, pokazali smo kako smo izgubili u Milanu, potom protiv Benfike, PSV-a, gde smo naivno izgubili, a imali teške protivnike. Pokazali smo da možemo da budemo konkurentni, da igrači mogu. Biće do kraja kvalifikacija još kvalitetnih pojačanja".
ATP je objavio zvanični kalendar za 2027. godinu, a nova potvrda stigla je i za ono što smo već znali – ni Srbija (Beograd), ni Atina nemaju svoje mesto u rasporedu turnira u naredne dve godine.
Povodom brojnih spekulacija koje su se pojavile u javnosti nakon sastanka Edina Džeka sa predstavnicima FK Željezničar, oglasio se Jasmin Ligata, PR kapitena reprezentacije Bosne i Hercegovine.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Fudbalski klub Partizan uspešno je prebrodio januarski UEFA monitoring i izbeći će suspenziju iz evropskih takmičenja, kao i zabranu dovođenja novih igrača, ali ponovo uz veliku pomoć države Srbije.
Povodom brojnih spekulacija koje su se pojavile u javnosti nakon sastanka Edina Džeka sa predstavnicima FK Željezničar, oglasio se Jasmin Ligata, PR kapitena reprezentacije Bosne i Hercegovine.
U dvorištu olimpijskog šampiona ne pomaže ni kada dođete sa evropskim i svetskim oreolom, jer ako je Srbija rešena da pobedi najbolje - to će se i desiti.
Evropsko prvenstvo u Beogradu otvoreno je jasnom porukom branioca titule – Španija je stigla spremna da dominira i da nastavi niz medalja osvojenih na EP.
Nakon kratkog prazničnog odmora, došlo je vreme da objavimo par testova koje vam dugujemo. Krećemo sa modelom MG HS Hybrid+ za koji imamo dosta toga lepog da kažemo.
Indijski proizvođač Tata predstavio je redizajnirani model Punch za 2026. godinu, pokazujući da i povoljni SUV modeli mogu da ponude ozbiljnu tehnologiju i snažniji pogon.
WhatsApp će konačno biti blokiran u Rusiji tokom 2026. godine, izjavio je za Tass zamenik predsednika Odbora ruske Dume za informacionu politiku, IT i komunikacije Andrej Svincov.
Možete da navijete sat po njima: još jedan januar, još jedna Honor Magic serija. Ovog puta, predstavljeni su modeli Honor Magic 8 Lite i Honor Magic 8 Pro, a prvo predstavljamo skupljeg člana ovog dvojca.
Komentari 5
Pogledaj komentare Pošalji komentar