Fudbal 91

14.4.2024.

21:19

Katastrofa Partizana na Brdu: U derbi sa -7 i bez Duljaja – povreda Jovanovića

Fudbaleri Partizana poraženi su od Čukaričkog (3:2) u meču 30. kola Superlige Srbije.

Srdjan Stevanovic/Starsport

Superliga, 30. kolo

Čukarički – Partizan 3:2 (1:0)
Melo 28, Ivanović 51, Nikčević 90+4 – Severina 90, Baždar 90+2
Sudija: Milan Ilić

Izuzetno loš dan na Banovom brdu za crno-bele koji će morati što pre da zaborave pre naredne subote i 173. "večitog" derbija.

Bilo je jasno kako je krenulo da ovo neće biti dan ekipe Igora Duljaja. Već iz prve akcije i kontre Čukaričkog se povredio Aleksandar Jovanović.

Potencijalni "A" reprezentativac je hteo da prekine kontru u koju je krenuo Đorđe Ivanović i uspeo da prvi stigne do lopte, ali ga je nekadašnji član Partizana tom prilikom zakačio loptom. Jovanović je uz bolnu grimasu na licu ostao na zemlji, a posle intervencije medicinskog tima je odlučio da nastavi meč.

Sofascore

Njegova borbenost je dala zalet gostima koji su sjajno kombinovali ispred protivničkog gola, pre nego što je Zahid nanizao dvojicu protivničkih igrala i uputio prvu pretnju ka golu Filipa Samurovića.

Od tog trenutka je momentum ipak bio na strani Čukaričkog, koji je u 28. minutu stigao do prvog gola. Naravno da je najveći deo posla po desnoj strani odradio najbolji akter susreta Ivanović. Probio je po desnoj strani, "bocnuo" loptu i proigirao Marka Docića, a ovaj je samo prosledio do Vinisijusa Mela. Brazilac se okrenuo i postigao prvi gol od dolaska u srpski fudbal.

Ubrzo je bilo još mnogo loših vesti za trenera Partizana. Nezadovoljan jednom odlukom arbitra Ilića burno je protestvovao i dobio žuti karton. Njegov četvrti u sezoni zbog čega neće biti pored aut-linije na derbiju.

U 39. minutu Jovanović je shvatio da ne može da nastavi, pa je na njegovo mesto ušao Miloš Krunić koji je prethodno igrao samo protiv Železničara u Pančevu.

Partizan je uprkos nedaćama mogao do izjednačenja pre poluvremena, ali je Bojan Kovačević pogodio prečku.

Ivanović je ponovo bio koban po Partizan. Na istom mestu godinu dana kasnije ponovo je pogodio protiv bivšeg tima na asistenciju Luke Adžića za 2:0.

Već tada je slutilo na poraz gostiju, ali ne bez velikih uzbuđenja u finišu. Duljaj je Kastilja zamenio Nikolićem i pokušao totalnom ofanzivom da sustigne zaostatak. Ipak, iskusni napadač je u 68. minutu propustio veliku priliku iz neposredne blizine.

Istakao se i Saumorović koji je nekoliko minuta kasnije spasao siguran gol spretnom intervncijom.

Posle toga se činilo da je Partizan i prestao da pokušava, ali gol u 90. minutu Ksandera Severine je preokrenuo stvari. Volej rezerviste crno-belih je uneo pometnju u nadoknadi.

Dva minuta kasnije Samed Baždar je postigao šesti gol u sezoni i doneo izjednačenje, a na satu je ostalo još punih tri za potpuni preokret.

Umesto za to, vreme je iskorišćeno za novi gol Čukaričkog. Kontra domaćeg tima je za glavne aktere imala ponovo Ivanovića i Bojicu Nikčevića koji je na kraju bio heroj ovog meča.

Crnogorski fudbaler je postigao gol u samom finišu i tako ostavio crno-bele na sedam bodova zaostatka u odnosu na Zvezdu pred plej-of i međusobni duel naredne nedelje.

Kraj

Fudbaleri Partizana poraženi su od Čukaričkog na Banovom b (3:2) u meču 30. kola Superlige Srbije.

21:17

90+4‘ Ludnica na Banovom brdu (3:2)

Bojica Nikćević vraća Čukarički u prednost.

Krunić nije uspeo da odbrani udarac glavom crnogorskog fudbalera.

21:15

90+2‘ Gooooooool! (2:2)

Strelac je Samed Baždar.

Iz neposredne blizine sigurna realizacija za šesti gol u sezoni.

21:14

90‘ Nadoknada

Još pet minuta nade.

21:13

90‘ Gol! (2:1)

Volej Ksandera Severine za nadu Partizana.

21:10

87‘ Partizan i ne pokušava

Bez prilike za crno-bele koji jure rezultat.

Na drugoj strani Endiaje iz neposredne blizine šutira, ali Krunić brani.

20:52

75‘ Sjajna odbrana Samurovića

Maestralna intervencija golmana Čukaričkog.

Iz neposredne blizine brani pokušaj glavom fudbalera Partizana.

20:51

68‘ Veliki promašaj Nikolića

Možda i najbolja za Partizan do sada.

Baždara je spustio loptu glavom ka svom partneru u napadu, ali ovaj neposredno ispred peterca šalje loptu visoko preko prečke.

20:50

66‘ Pokušaj iz daljine

Boksovao je Krunić loptu posle kornera, ali pravo na nogu protivničkog igrača.

Stanković je naleteo na nju, ali je šutirao pored stative.

20:36

58‘ Dvostruka promena kod Partizana

Severina i Ovusu na terenu umesto Kalulua i Kanutea.

20:34

51‘ Gol! (2:0)

Strelac je Đorđe Ivanović.

Partizan sada u velikom problemu sa dva gola zaostatka.

Posle velikog dela koji je bivši fudbaler Partizana uradio kod prvog gola, sada se upisuje u strelce.

Na asistenciju Adžića ponovo postiže gol na "brdu" protiv Partizana.

20:29

49‘ Adžić na zemlji

Sada problemi sa povredom sa igrače Čukaričkog.

20:28

46‘ Počelo je drugo poluvreme

Sa centra kreću fudbaleri Partizana.

20:27

Duljaj menja

Na terenu je Nemanja Nikolić umesto Denila Kastilja.

20:18

20:11

Poluvreme – 1:0

Problemi za Partizan na pauzi.

U zaostatku su protiv Čukaričkog, ostali su bez Jovanovića, a i Igor Duljaj je dobio žuti karton i neće moći da bude sa timom za "večiti".

20:10

20:09

45+7‘ Prečka!

Pogađa je Bojan Kovačević posle skraćenog kornera Zahida.