Fudbal 60

31.3.2024.

19:23

Liverpul "pobedio" u derbiju Mančester sitija i Arsenala

Fudbaleri Mančester sitija i Arsenala remizirali su rezultatom 0:0 u derbiju 30. kola engleske Premijer lige.

Autor: Stefan Smuđa

Stefan Smuđa
EPA-EFE/PETER POWELL

Tresla se gora, rodio se miš. Velika su bila očekivanja od "meča sezone", kako su ga mnogi etiketirali, ali ona ni izbliza nisu ispunjena.

Na "Etihadu" smo videli "duplu nulu" kojoj se najviše raduje Liverpul, jer je sada osam kola pre kraja potpuno usamljen na čelu tabele.

Tim Jirgena Klopa sada ima 67 osvojenih bodova, Arsenal dva manje, a Siti je na -3.

Naravno, do kraja ima još mnogo da se igra, ali tim odlazećeg Jirgena Klopa zauzeo je "pol-poziciju" u šampionskoj trci.

Kada je reč o samoj utakmici, izdvaja se jedna prava šansa koja je ostala neiskorišćena u 15. minutu.

Tada je, posle kornera sa leve strane, Nejtan Ake ostao potpuno sam na dva metra od gola Raje, ali nije uspeo na pravi način da zahvati loptu.

Isti igrač je u 25. minutu morao da izađe zbog povrede, pa je Pep Gvardiola morao da rotira u odbrani.

Ipak, Arsenal osim nekoliko izleta na protivničku polovinu i dva pokušaja Gabrijela Žesusa, nije imao preteranu nameru da bude ofanzivan kao što ume.

Mikel Arteta je do savršenstva zategao defanzivni blok, podesio ga baš kako treba da izbaci iz ritma Erlinga Halanda i Fila Fodena.

Kevina de Brujnea, Rodrija i Bernarda Silvu je držao poprilično daleko od gola i bilo kakve kreacije.

Na kraju je to rezultovalo vrlo jalovim Mančester sitijem, na kakvog nismo navikli, pa je Arsenal oberučke prihvatio bod u džepu i poziciju iznad današnjeg rivala.

Sva dešavanja iz Mančestera pratili smo iz minuta u minut putem Live blog B92.sport.

Kraj utakmice!

Liverpul slavi remi Mančester sitija i Arsenala.

Meč bez pravih šansi i uzbuđenja, a naposletku, i golova.

Brzo će biti zaboravljen.

19:19

90' Igraće se još pet minuta

Toliko još nade da će se bilo šta promeniti u ovom derbiju.

19:15

86' Siti drži loptu

Ali, jalovi su napadi tima Pepa Gvardiole.

Arsenal nastavlja da se izuzetno dobro brani.

19:07

80' Čekamo da se bilo šta desi

Međutim, kako utakmica odmiče, sve je manja šansa da će doći do promene rezultata.

19:00

72' Sada je težište igre na polovini Sitija

Ali, ne žuri se Arsenalu i, čini se, da bi on bio zadovoljniji bodom iz ovog susreta.

18:52

65' I dalje se ništa ne menja na terenu "Etihada"

Siti traži rupu u odbrani Arsenala, ali ne nalazi ni najmanju pukotinu.

18:44

56' I dalje oprezni i Siti i Arsenal

18:40

53' Zakuvalo se na startu drugog dela

Burne reakcije i jednih i drugih na pojedine sudijske odluke.

18:35

47' Kovačić je pokušao iz velike udaljenosti

Bilo je blizu, ali Raja je, čini se, bio na lopti.

18:33

Nastavljena je utakmica

Videćemo hoće li neki od timova smeti da krene hrabrije napred.

18:22

Jirgena Klopa su pitali kakav ishod bi voleo u meču Sitija i Arsenala:

18:21

18:20

18:17

Kraj prvog poluvremena

Mreže miruju u velikom derbiju Premijer lige.

Osim šanse Nejtana Akea i dva pokušaja Žesusa, praktično ništa nismo videli u prvih 45 minuta.

Prava šahovska partija Pepa Gvardiole i Mikela Artete.

18:15

45' Igraće se još dva minuta nadoknade

Nije bilo potrebe za više od toga.

18:08

38' Siti "plete mrežu", Arsenal čvrsto drži bedem

18:02

18:01

31' Ponovo preti Arsenal

Gabrijel Žesus se namestio na levu nogu, gađao sa oko 15 metara udaljenosti i nije pogodio.

18:00

17:55

25' Gvardiola mora da pravi prinudnu izmenu

Iz igre izlazi povređeni Nejtan Ake, a zameniće ga Riko Luis.

Manuel Akanđi će u centralni deo odbrane, a na desnu stranu će mladi rezervista.

17:50

17:46

15' Siti propušta zicer!

Centaršut iz kornera sa leve strane pao je na glavu Nejtanu Akeu, ali Holanđanin nije uspeo sa dva metra udaljenosti da na pravi način zahvati loptu.

Propala je najbolja šansa do sada.

17:43

13' Ponovo domaćin kontroliše loptu

Bez problema Siti prenosi loptu na protiničku polovinu, ali ne uspeva da uđe u završnu trećinu.

17:38

7' Uzvraća Arsenal

Dobar napad po desnoj strani, centaršut je uspeo da primi Gabrijel Žesus, potom i da šutira, ali za malo pored leve stative.

17:34

4' Očekivano, prvi pritiska Mančester siti

Za sada iz prekida, slobodnog udarca, pa kornera.