Fudbal 8

30.3.2024.

23:04

Junajted poveo u 96‘ i ostao bez pobede – porozna odbrana prebrodila posetu prestonici

Fudbaleri Brentforda i Mančester junajteda remizirali su 1:1 u Londonu na kraju subotnjeg programa 30. kola Premijer lige.

Dušan Đukanović
EPA-EFE/ADAM VAUGHAN

Meč koji je za ekipu Erika Ten Haga trebalo da predstavlja rutinski posao, preokrenuo se u spasavanje jednog boda, samo da bi na kraju odneli sva tri iz engleske prestonice iako se ne može reći da su to zaslužili.

Po deveti put u poslednjih 11 mečeva ka golu "crvenih đavola" je upućeno više od 20 udaraca, a u dva navrata kada se to nije desilo bilo je reč o 16, odnosno 17 šuteva ka Andreu Onani.

Tresao se okvir gola kamerunskog čuvara mreže sve vreme. Prvo Ajvan Toni pogađa levu stativu, pa Zanka prečku, a potom i Visa pogađa tamo gde i engleski napadač.

Na mukama je bio Onana koji je u 55. minutu imao potez i odbranu meča kada je Luisa-Portera sprečio da iz odbitka i neposredne blizine postigne gol.

Uspeli su do kraja igrači Tomasa Franka da zatresu mrežu gostiju, ali je Sajmon Huper poništio gol pošto je Toni u toj situaciji bio u ofsajdu. Nedugo potom i Embeumo je pogodio prečku.

Brentford je meč završio sa 31 šutem, ali umalo i bez bodova  pošto je Mejson Maunt u šestom minutu nadoknade meča doneo pobedu Junajtedu.

Iskoristio je Maunt pometnju u zadnjoj liniji domaće ekipe i posle pasa Kazemira smestio loptu u suprotan ugao.

Ipak, koliko god to bio sjajan trenutak da se postigne debitantski pogodak i prvi u Premijer ligi od decembra 2022. godine, gol Maunta nije bio vredan tri boda.

Slavlje mu je pokvario Kristofer Ajer, nakon što je norveški defanzivac tri minuta kasnije iskoristio asistenciju Tonija za postavljanje konačnog rezultata.

Sjajnim pozicioniranjem omogućio je svom saigraču da "zavrne" loptu ka ivici peterca, gde je Ajer spremno čekao i iz neposredne blizine nije imao težak zadatak.

Junajted se sa ovim bodom udaljio od mesta koje vodi u Ligu šampiona. Trenutno su 11 poena daleko od četvrtoplasirane Aston Vile, koja ima i meč više.

Za Brentford, ovo je korak napred u borbi za ostanak u eliti, iako će "pčelice" sigurno biti razočarane što je izostala prva pobeda još od sredine februara. Imali su čak 80 kontakata sa loptom u protivničnom šesnaestercu, što je rekord ove sezone u Premijer ligi.

U nedelju su na programu još dve utakmice koje će kompletirali 30. kolo engleskog šampionata. Liverpul će od 15 časova ugostiti Brajton na "Enfildu", dok je za kraj ostavljen derbi kola na "Etihadu između Mančester sitija i Arsenala.