Fudbal 0

30.3.2024.

17:00

Torino minimalcem srušio Moncu – Đenova i Frozinone podelili bodove

Fudbaleri Torina su savladali Moncu kod kuće sa 1:0, u okviru 30. kola Serije A.

Aleksandar Stajkovac
EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Torino se nalazi na osmom mestu sa 44 bodova, dok je Monca 11. sa 42.

Borba u prvom poluvremenu je bila izjednačena, ali ni jedna od ekipa nije uspela da dođe do pogotka.

Ipak, Torino je mnogo bolje zaigrao u drugom poluvremenu i u 69. minutu došao do vođstva.

Mateo Pesina je skrivio jedanaesterac, a Antonio Sanabrija je bio siguran sa bele tačke za 1:0.

Da stvari budu gore po goste, Pesina je tri munta kasnije dobio i drugi žuti karton zbog prekršaja i Monca je ostala sa igračem manje.

Do kraja utakmice, Torino je zadržao prednost i došao do sva tri boda.

Torino u nastavku takmičenja gostuje Empoliju, dok Monca dočekuje Napoli.

U istom terminu, meč su odigrali Đenova i Frozinone, a rezultat je bio nerešen 1:1.

Đenova je do prednosti došla u 30. minutu, u strelce se upisao Albert Gudmundson sa bele tačke, a rezultat je poravno Reinier šest minuta kasnije na asistenciju Nadira Zortee.

Đenova se nalazi na 12. mestu italijanskog šampionata sa 35 bodova, dok je Frozinone u crvenoj zoni na 18. poziciji sa 25 bodova.

Frozinone u nastavku takmičenja dočekuje Bolonju, dok Đenova gostuje Veroni.