Atletiko Madrid očekivao je rutinsko gostovanje Leganesu, ali planovi "jorgandžija" pretrpeli su ozbiljan udarac zahvaljujući Matiji Nastasiću, bivšem srpskom reprezentativcu.
Leganes je poveo u 50. minutu, a gol odluke postigao je upravo Nastasić. Štoper, koji je svojevremeno nosio dres Mančester sitija i bio važan član srpske reprezentacije, ponovo je dospeo u centar pažnje, ovog puta kao ključni igrač svog tima.
Nakon što je Dani Raba precizno izveo korner, Nastasić je sjajno skočio i glavom savladao jednog od najboljih golmana sveta Jana Oblaka.
Njegov pogodak bio je prvi u ovoj sezoni, a proslava gola jasno je pokazala koliko mu znači ovaj trenutak.
Sofascore
Imao je šansu Atletiko da izjednači u prvom minutu sudijske nadoknade kada je sudija dosudio penal, ali je sa bele tačke neprecizan bio Antoan Grizman.
Međutim, usledila je još jednu prilika u poslednjem minutu meča za goste kada je takođe bivši srpski reprezentativac Marko Dmitrović odbranio zicer i tako obezbedio veliku pobedu Leganesu!
Sofascore
Leganes je na 15. mestu sa 22 poena, a Atlatiko Madrid je prvi na tabeli sa 44 boda, jednim više i utakmicom više od drugoplasiranog Real Madrida.
U narednom kolu, Leganes će gostovati Atletik Bilbau, dok će Atletiko Madrid dočekati Viljareal.
Fudbalski klub Crvena zvezda saopštio je da će od svake prodate karte za utakmicu protiv Vojvodine izdvojiti po 100 dinara i donirati ih Dečjem selu "Dr Milorad Pavlović".
Trener Železničara Radomir Koković izneo je očekivanja pred utakmicu 18. kola Superlige Srbije, koju njegov tim igra protiv Napretka u Kruševcu u nedelju od 13 sati.
Nikola Milutinov nastavlja da diktira ritam pod obručima Evrolige, potvrđujući iz kola u kolo status jednog od najdominantnijih centara evropske košarke.
Američki košarkaš Vejd Boldvin, govorio je o talasu trenerskih promena u elitnom evropskom basketu, uključujući ostavke Željka Obradovića i Etorea Mesine, kao i smenu Igora Kokoškova.
Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Bosnu i Hercegovinu u Sarajevu rezultatom 74:72 u utakmici drugog kola grupe C kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2027. godine.
Sutrašnja sednica Upravnog odbora KK Partizan zakazana za 11 časova biće ključni trenutak za budućnost kluba – ali i za konačnu odluku Željka Obradovića, čiji ostanak ili odlazak drže crno-bele u stanju potpune neizvesnosti.
Utakmica Partizana i Bajerna u Evroligi ostaće upamćena kao jedan od najneobičnijih mečeva koji su se ikada odigrali u beogradskom hramu košarke – a možda i mnogo šire.
I u osmini finala Kupa Srbije nije bio kraj iznenađenjima. Motivisano su delovali klubovi iz Prve lige Srbije, te su pred njima na kolena padali superligaši.
Jedna od najboljih košarkašica Evrope svih vremana i reprezentativka Jugoslavije Razija Mujanović najavila je meč BiH i Srbije u kvalifikacijama za SP 2027.
Dvotaktni motori pružaju znatno veću specifičnu snagu od četvorotaktnih, a uz to su lakši i mnogo jednostavniji. Zbog svega ovoga, General Motors planira da ih vrati u život.
Evropska komisija je kaznila X u vlasništvu Ilona Maska sa 120 miliona evra, što je prva novčana sankcija izrečena po novom zakoniku o moderaciji sadržaja u EU.
Američki potpredsednik Džej Di Vens oštro je reagovao na način na koji EU sprovodi svoja digitalna pravila (DSA), poručivši da Brisel ne bi trebalo da "napada američke kompanije zbog gluposti".
Komentari 3
Pogledaj komentare Pošalji komentar