Ovo je druga godina da se klubovi Serije A nadmeću za ovaj domaći trofej na tlu Saudijske Arabije, od četiri ukupno na koliko je sklopljen dogovor čelnika italijanskog fudbala i Saudijaca.
Sve utakmice biće odigrane na stadionu u Rijadu, kapaciteta 25.000 mesta, gde svoje mečeve kao domaćin igra Ronaldov Al-Nasr. Sve karte za sve utakmice su inače rasprodate.
U četvrtak, u prvom polufinalu od 20 sati, sastaju se Atalanta i Inter, a dan kasnije, u istom terminu, na istom mestu. za finale će se boriti Juventus i Milan.
"Rosonere" će predvoditi novi trener Serđo Konseisao, koji je preuzeo tim posle otkaza njegovom sunarodniku Paolu Fonseki nakon remija sa Romom.
Konseisao će na raspolaganju za meč sa Juventusom imati i srpske reprezentativce Strahinju Pavlovića i Luku Jovića, iza kojih nije najsjajniji period, Jović gotovo da je nestao sa "radara", ali ovo može biti prilika za obojicu da se nametnu novom treneru.
Profimedia
U drugom polufinalu udariće Dušan Vlahović na Lazara Samardžića.
I dok se očekuje da napaač Juventusa počne meč od starta, Samardžić bi trebalo, kao i u većini slučajeva ove sezone, da ulaskom sa klupe rpavi razliku.
Inače, ovih dana u Rijadu se oseti duh Serije A i italijanskog fudbala upravo zbog nadolazećih utakmica.
Svuda po gradu su najave i bilbordi sa motivima mečeva ovog kvarteta, a sliku "kalča" u ovom delu sveta uokviriće neka od najvećih imena fudbala sa Apenina, koji će prisustvovati spektaklu. Robrto Donadoni, Vensan Kandela, Ćiro Ferara, Andrea Pirlo, Luka Toni, Alesandro Del Pjero, Marko Materaci, Kristijan Vieri, Đanluka Zambrota, Masimo Odo, Faio Kapelo, Marko Borielo i Luiđi Di Bjađo promovisaće na licu mesta italijanski fudbal.
Mirko Ocokoljić, glavni trener Partizana na utakmici protiv Bajerna iz Minhena je sumirao utiske nakon pobede u Beogradskoj areni u 14. kolu Evrolige – 92:85.
Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Bosnu i Hercegovinu u Sarajevu rezultatom 74:72 u utakmici drugog kola grupe C kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2027. godine.
Sutrašnja sednica Upravnog odbora KK Partizan zakazana za 11 časova biće ključni trenutak za budućnost kluba – ali i za konačnu odluku Željka Obradovića, čiji ostanak ili odlazak drže crno-bele u stanju potpune neizvesnosti.
Bivši italijanski reprezentativac i član više klubova Serije A, žestoko je kritikovao kvalitet igrača koji sada igraju u najboljem italijanskom šampionatu.
Italijanski fudbalski savez i rukovodstvo Serije A postigli su istorijski sporazum kojim se uvode značajne finansijske promene u slučaju ispadanja klubova iz elitnog ranga.
I u osmini finala Kupa Srbije nije bio kraj iznenađenjima. Motivisano su delovali klubovi iz Prve lige Srbije, te su pred njima na kolena padali superligaši.
Jedna od najboljih košarkašica Evrope svih vremana i reprezentativka Jugoslavije Razija Mujanović najavila je meč BiH i Srbije u kvalifikacijama za SP 2027.
Postoje trenuci kada sport prestane da bude igra, kada rezultati izblede pred jednom mnogo snažnijom stvari: pred ljudima. I ne, to ne znači da su oni iznad bilo čega. Ko to želi da razume – razumeće.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar