Pred Blekijem pao i Totenhem – Lukić šokirao Čelsi i ispisao istoriju! VIDEO
Možda smo očekivali više od "Boksing deja", ali Premijer liga nam je ovog puta ponudila izuzetan takmičarski fudbal u kom su ponovo Srbi imali zapažene uloge.
Notingem Forest, čiju je odbranu još jednom sjajno predvodio srpski reprezentativac Nikola Milenković, savladao je Totenhem rezultatom 1:0 (1:0).
Popularni "šumari" tako su prekinuli crni niz protiv "pevaca", koji su slavili na svih prethodnih šest duela.
Jedini gol na utakmici postigao je Entoni Elanga u 28. minutu nakon dodavanja Gibs-Vajta.
Totenhem je ovog puta podbacio i u napadu, nije bilo onog lepršavog fudbala tima Angea Postekoglua, a zasluge idu i odbrani Foresta.
Milenković je još jednom imao par izvrsnih intervencija, posebno u finišu kada je Totenhem išao na sve ili ništa. I na kraju odneo ništa iz Notingema.
Još jedan srpski reprezentativac, Saša Lukić, imao je vrlo uspešno popodne na "Boksing dej", pošto je sa Fulamom savladao Čelsi na "Stamford bridžu" – 2:1 (0:1).
Čelsi je bio favorit i tu ulogu je opravdavao od 14. minuta kada je (a ko drugi) Kol Palmer fenomenalno pogodio za vođstvo "plavaca".
Ali, za razliku od nekih prethodnih partija tima Enca Mareske, ovog puta njegovi izabranici nisu na vreme "zatvorili meč". I to im se osvetilo.
Igrao se 82. minut kada je Vilson pogodio glavom za 1:1, a u finišu smo gledali napade Čelsija koji nisu urodili plodom.
Zato jeste jedna kontra Fulama u 95. minutu koju je fenomenalno istrčao Saša Lukić. Srbin je probio po desnoj strani, poslužio Rodriga Muniza, koji je efektno pogodio za konačnih 1:2.
Bila je ovo prva pobeda Fulama na "Stamford bridžu" posle 45 godina, što ovo veče čini istorijskim za sve navijače "Kotidžersa".
Njukasl je upisao veliku pobedu nad Aston Vilom rezultatom 3:0, ali u meču u kom je više od sat vremena imao igrača više.
Već u drugom minutu je Gordon doveo "svrake" u prednost, a onda je Džon Duran zbog (ne)namernog gaženja protivničnog igrača isključen.
To je olakšalo posao Njukaslu, koji je u drugom poluvremenu preko Isaka i Žoelintona završio sav posao.
Bornmut i Kristal Palas su podelili bodove bez golova, dok je Vest Hem golom Bovena u 59. minutu slavio na gostovanju Sautemptonu, na čijoj je klupi po prvi put sedeo Ivan Jurić.
Fudbaleri Hetafea savladali su Rasing Santander rezultatom 1:0 u drugom kolu španske Primere i napravili uspešnu generalnu probu pred revanš sa Partizanom.
Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Čukarički rezultatom 4:0 na stadionu „Rajko Mitić“ i u dobrom raspoloženju dočekuju revanš sa Viktorijom Plzenj u plej-ofu za Ligu Evrope.
Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Čukarički rezultatom 4:0 na stadionu „Rajko Mitić“ i u dobrom raspoloženju dočekuju revanš sa Viktorijom Plzenj u plej-ofu za Ligu Evrope.
Fudbaleri Totenhema nastavili su da pružaju sramne partije, pa su tako u 31. kolu Premijer lige poraženi od Notingem Foresta – kod kuće, rezultatom 3:0.
"Ovo je ozbiljna tema kojoj pristupamo sa posebnom pažnjom i ne bih želeo da izlazimo sa nepotpunim informacijama dok razgovori traju", kaže Mijailović.
Ne treba sada dizati u nebesa na osnovu jedne utakmice, ali pohvala se mora iskazati. Zvezdaši su sa "Marakane" otišli zadovoljni, predstavom, ali i rezultatom. I velikim nadama koje polažu u Rijeru.
Albertu Rijeri je bilo dovoljno nekoliko dana da od Crvene zvezde napravi tim. Od onako razbijenog na komade pre nedelju dana do ovoga sada, svaka čast.
Kvadovi sa zelenim tablicama smeju na javne puteve, ali ne i na auto-put. Mnogi vozači ne znaju koja dozvola je potrebna, gde smeju da voze i kolike kazne prete za kršenje propisa.
Iako su savremeni automobili prepuni bezbednosnih i komfornih sistema, istraživanje pokazuje da veliki broj vozača nikada ne koristi neke od najvažnijih funkcija koje mogu povećati bezbednost i udobnost vožnje.
Novi tip propusnog asfalta mogao bi da promeni izgled gradova. Osim što smanjuje temperaturu kolovoza tokom velikih vrućina, pomaže u odvodu kišnice i smanjuje rizik od akvaplaninga.
Komentari 7
Pogledaj komentare Pošalji komentar