Italijanski list "Gazeta" osvrnuo se na odbranu Milana u nedavnom tekstu, posebno apostrofirajući status Pavlovića.
Oni su članak otvorili prisećanjem na izjavu Zlatana Ibrahimovića, savetnika u taboru "rosonera", koji je bio prisutan na predstavljanju Pavlovića.
"On je životinja. Sve smo uradili da ga dovedemo. Ući će u srca navijača. Samo ga pogledate i odmah se uplašite",rekao je Ibrapovodom transfera iz Salcburga vrednog 18 miliona evra.
Ta životinja, izuzev nekoliko bljesaka, nije izašla na videlo u novom klubu, već je ostala na klupi – sada već četiri meča u nizu. I ne deluje da Fonseka ima plan da menja planove.
"Trenutno smo veoma zadovoljni parom Tijao - Gabija", kazao je Fonseka, osvrnuvši se na to što Pavlović nije odigrao ni minut od 3. decembra, u Kupu protiv Sasuola.
Pavlović deo najgoreg štoperskog para Milana
U tom meču Pavlovićev štoperski partner bio je Fikajo Tomori, sa kojim je i često bio u startnih 11 početkom sezone. Međutim, statistika kaže da je to najgori defanzivni par Milana, jer je za 450 minuta na terenu primio čak deset golova.
Italijani navode da je 23-godišnji srpski reprezentativac neko ko je najbolji kada je agresivan, kada juri loptu i u skoku, ali da je njegova taktička disciplina ogroman problem, pogotovo u Italiji.
Milan je, podsećaju, sa njim na terenu primio 15 golova u svim takmičenjima, uključujući tri protiv Kaljarija i dva od Slovana.
Međutim, postoji i druga strana te knjige, jer je Pavlović zadivio navijače i stručnjake sa nekoliko skidanja lopta sa gol-linije, klizećim startovima u poslednjim trenucima i odličnom anticipacijom.
"Može da se zaključi na ovaj način: Milan će sa njim primati golove, ali će on i neke spasiti", navode italijanski mediji.
Portal "Siempre Milan" dodaje da je Fonseka dosad eksperimentisao sa pet različitih defanzivnih parova, a sada koristi šesti – Tijaoa i Gabiju – i uz njih se trenutno drži. Oni su zajedno počeli šest utakmica i primili samo tri gola.
U pet utakmica Serije A, sa njima dvojicom na terenu Milan je čak u četiri meča ostao bez primljenog gola, tako da će Pavlović, prosto i jednostavno, morati da čeka novu šansu u zasad nepoznatom trenutku.
Iako je Crvena zvezda slavila u Francuskoj, izgubila je revanš od Lila i posle produžetaka se na stadionu "Rajko Mitić" oprostila od daljeg učešća u Evropi.
Azijska fudbalska konfederacija objavila je da su pojedine utakmice AFC Lige šampiona odložene zbog sukoba na Bliskom istoku, saopšteno je na zvaničnom sajtu takmičenja.
Muška seniorska reprezentacija Srbije doputovala je u Istanbul gde je u ponedeljak, 2. marta, očekuje utakmica sa Turskom u FIBA kvalifikacionom prozoru za Svetsko prvenstvo.
Košarkaška lopta u subotu je utihnula zbog ratnih sukoba, pošto je Evroliga otkazala kvalifikacioni juniorski turnir u Abu Dabiju usled pogoršane bezbednosne situacije na Bliskom istoku izazvane sukobom Izraela i Irana.
Kada pomislimo na ideal japanskog ratnika iz feudalnih vremena, ne vidimo samo čoveka sa mačem. Vidimo nekoga ko ne govori mnogo, ali kada dođe trenutak, on ne izostaje.
Košarkaši Srbije nastavljaju put ka Svetskom prvenstvu u Kataru 2027. godine, a ovog petka od 19.00 čeka ih duelom protiv Turske u hali "Aleksandar Nikolić".
Škotska vlada pokrenula je javnu raspravu o novom zakonu koji bi mogao drastično da promeni način na koji se tretira sadržaj generisan veštačkom inteligencijom.
Apple-ovi pametni telefoni i tableti dobili su zvanično odobrenje NATO saveza za rukovanje osetljivim informacijama, što ih čini prvim potrošačkim uređajima na svetu sa ovim nivoom bezbednosnog sertifikata.
Komentari 61
Pogledaj komentare Pošalji komentar