Fudbaler Reala Kilijan Mbape izjavio je da želi da igra za reprezentaciju Francuske i dodao da mu je dres nacionalnog tima uvek bio na prvom mestu.
Izvor: Tanjug
EPA-EFE/CLEMENS BILAN
Mbape(25) je za reprezentaciju Francuske odigrao 86 utakmica i postigao je 48 golova.
Francuska je na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu u Nemačkoj stigla do polufinala gde je poražena od Španije (1:2).
"Tokom EP bilo je mnogo kleveta i laži o meni. Vredjali su me i optužili za neke neuspehe tima. Prihvatio sam sve to zbog reprezentacije Francuske. Uvek sam dres nacionalnog tima stavljao na vrh svojih interesovanja. Uradio sam sve što sam mogao da što bolje predstavljam Francusku. Slomio sam nos za ovaj tim, a ljudi sada kažu da ne želim da igram za reprezentaciju i da sam fokusiran samo na Real. Medjutim, ne nameravam da odustanem", istakao je Mbape za Kanal plus.
On je potom objasnio zašto nije igrao za reprezentaciju Francuske u oktobarskim i novembarskim mečevima Lige nacija.
"Ne postoji ništa važnije od reprezentacije. U oktobru sam bio povredjen, a za mečeve u novembru ne mogu ništa da kažem. To je odluka selektora Didijea Dešana, koju moram da poštujem. On se pita. Želeo sam da igram za Francusku u novembru, ali me selektor nije pozvao. Žao mi je, ali ne smem da kažem zašto me nije zvao", dodao je francuski fudbaler.
Mbape je u letnjem prelaznom roku stigao u Real iz Pari Sen Žermena.
"Sanjao sam da zaigram za Real. Znao sam da ću da zaigram za ovaj klub. Navijači su me na zvaničnom predstavljanju na 'Santjago Bernabeuu' dočekali kao kralja iako nisam ništa uradio za njih. Bilo je neverovatno. Uveren sam da ću da uspem u Realu", istakao je Mbape.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Radnički iz Niša ponovo je u centru pažnje zbog poteza koji jasno govori o nestabilnosti u klubu – sportski direktor smenjen je posle svega mesec dana rada.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Trener fudbalera Real Madrida Ćabi Alonso odredio je spisak igrača za polufinalnu utakmicu Superkupa Španije protiv Atletiko Madrida u Džedi, a na njemu se ne nalazi povređeni Kilijan Mbape.
Radnički iz Niša ponovo je u centru pažnje zbog poteza koji jasno govori o nestabilnosti u klubu – sportski direktor smenjen je posle svega mesec dana rada.
Postoje igrači koji prođu kroz Beograd, "ostave" statistiku i odu. A postoje i oni koji, iako govore drugim jezikom i dolaze sa drugog kraja kontinenta, na parketu ostave i deo svoje duše. Jedan od njih je Davis Bertans.
Evropsko prvenstvo u Beogradu otvoreno je jasnom porukom branioca titule – Španija je stigla spremna da dominira i da nastavi niz medalja osvojenih na EP.
Deset godina je prošlo od trenutka kada je Beograd slavio evropsko zlato, a Dejan Savić sa klupe vodio jednu od najvećih generacija u istoriji svetskog vaterpola.
Izuzetno atraktivan dizajn nove Toyote C-HR nije jedino što je izdvaja od konkurencije. Tu je i pogon na sva četiri točka, plag-in hibridna opcija, ali i brojna napredna tehnička rešenja.
Decenijama su nemački automobili bili simbol inženjerskog savršenstva i ekonomske moći te zemlje. Prodaja sada opada zbog loših rezultata u Kini, najvećem tržištu. Može li Indija da popuni prazninu?
Apple već godinama omogućava iPhone korisnicima da promene podrazumevane aplikacije za pojedine sistemske radnje, ali sad je lista ovih aplikacija još šira.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar