Osakaćen povredama, "kraljevski klub" je na ovom vrlo teškom gostovanju došao do bodova lakše nego što se očekivalo i tako iskoristio novi kiks lidera Barselone.
Real je sada na 36 bodova, dva manje od lidera i najvećeg rivala, ali i uz utakmicu manje i tako bi mogao da preuzme prvo mesto, iako je pre samo nekoliko sedmica razlika iznosila čak devet bodova.
Real je do trijumfa predvodio Džud Belingem, koji je u 36. minutu načeo domaćina svojim golom, a onda je u 55. asistirao za Ardu Gulera.
Problem za Real je što je Englez morao da napusti teren zbog povrede u 61. minutu i to bi moglo da donese nove glavobolje Karlu Ančelotiju.
Ono što bi moglo da ga raduje, jeste povratak golovima Kilijana Mbapea, nakon što je u poslednje vreme promašivao sve što je uputio ka golu, od penala preko zicera.
Francuz je u 62. minutu uspeo da se upiše u listu strelaca posle dužeg vremena i tako sebi skine veliki teret sa leđa.
Real je, dakle, iskoristio kiks Barselone, dok je Đirona ostala na 8. mestu sa 22 osvojena boda.
La Liga 16. kolo
Las Palmas – Valjadolid 2:1 (1:1) Sandro 21, 64 – Andre 45 Betis – Barselona 2:2 (0:1) Lo Selso 68, Dijao 90+4 – Levendovski 39, Tores 86 Valensija – Rajo Valjekano 0:1 (0:1) Cis 7 Đirona – Real Madrid 0:3 (0:1) Belingem 36, Guler 55, Mbape 62
Nedelja:
14.00 Leganes – Real Sosijedad
16.15 Atletik Bilbao – Viljareal
18.30 Osasuna – Alaves
21.00 Atletiko Madrid – Sevilja
Srpska teniserka Olga Danilović se plasirala u drugo kolo Australijan opena pošto je posle velike drame savladala 45-godišnju tenisku legendu Venus Vilijams u tri seta – 6:7, 6:3, 6:4.
Vaterpolo reprezentacija Rumunije pobedila je selekciju Gruzije rezultatom 15:10 (2:2, 4:4, 2:1, 7:3) u meču drugog kola grupe F Evropskog prvenstva u Beogradu.
Trener fudbalera Real Madrida Ćabi Alonso odredio je spisak igrača za polufinalnu utakmicu Superkupa Španije protiv Atletiko Madrida u Džedi, a na njemu se ne nalazi povređeni Kilijan Mbape.
Pod svodom Beogradske arene u nedelju (20.30) bićemo svedoci novog vaterpolo klasika između Srbije i Mađarske, meča koji može da donese kartu za polufinale EP.
Kompanija Xiaomi zvanično je predstavila Redmi Note 15 seriju telefona, koji donose unapređenu izdržljivost, veće baterije i značajna poboljšanja u oblasti fotografije i performansi.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar