Srpski reprezentativac je ove sezone postigao devet golova na 16 odigranih utakmica u svim takmičenjima, ali u Torinu žele više.
I smatraju da bi im boljitak doneo Viktor Đokereš, trenutno jedan od najtraženijih i najboljih napadača na svetu.
Međutim, nisu jedini, jer se "pola Evrope" otima za njegov potpis.
Sportingova senzacija je od početka sezona postigla čak 23 golova na 18 mečeva, a u 2024. godini ukupno 53.
Mnogi klubovi žele da ga "ukradu" pre drugih, a posebno nakon odlaska Rubena Amorima iz Lisabona, budući da je novi menadžer Mančester junajteda najzaslužniji za dolazak Šveđanina u Sporting 2023. godine.
Tada je plaćen Koventriju 24.000.000 evra, a sada bi Juventus morao da izdvoji mnogo više.
Otkupna klauzula iznosi 100.000.000 evra i novi trener Sportinga Žoao Pereira ističe da, ukoliko je neko aktivira, ruke će mu biti "vezane".
"Ne smem da obećam ništa. Ako klub dođe i plati otkupnu klauzulu, a igrač želi da ode, on će otići. Ali, mislim da se to neće desiti u januaru", rekao je Pereira.
Osim Juventusa, za potpis Đokereša su se "prijavili" još Barselona i Pari Sen Žermen, kao i četiri premijerligaška tima, gde bi verovatno prednost imao Amorim da ga privoli u Junajted.
Njegov eventualni dolazak u Juventus bi, verovatno, značio odlazak Dušana Vlahovića, koji bi sigurno u tom slučaju bio opcija nekog drugog evropskog giganta.
Najbolja srpska teniserka Olga Danilović uspešno je započela nastup na Australijan openu i izborila plasman u drugo kolo, a posle meča govorila je ne samo o tenisu, već i o temama koje se tiču njene porodice i sportske tradicije u kojoj je odrasla.
Najuspešniji teniser u istoriji Novak Đoković još jednom je pokazao da, pored tenisa, pažljivo prati i nastupe srpskih reprezentacija u drugim sportovima.
Srpska teniserka Olga Danilović se plasirala u drugo kolo Australijan opena pošto je posle velike drame savladala 45-godišnju tenisku legendu Venus Vilijams u tri seta – 6:7, 6:3, 6:4.
Brojni vrhunski fudbaleri, čiji ugovori ističu 30. juna 2026. godine, već od 1. januara mogu zvanično da pregovaraju i potpisuju predugovore sa novim klubovima, bez ikakvog obeštećenja za sadašnje timove.
Pod svodom Beogradske arene u nedelju (20.30) bićemo svedoci novog vaterpolo klasika između Srbije i Mađarske, meča koji može da donese kartu za polufinale EP.
Kompanija Xiaomi zvanično je predstavila Redmi Note 15 seriju telefona, koji donose unapređenu izdržljivost, veće baterije i značajna poboljšanja u oblasti fotografije i performansi.
Komentari 14
Pogledaj komentare Pošalji komentar