Fudbal 0

17.3.2024.

22:45

PSŽ deklasirao Monpelje – osam golova u derbiju kola

Fudbaleri Pari Sen Žermena su savladali Monpelje sa 6:2 u gostima, u okviru 26. kola Lige 1.

Aleksandar Stajkovac
EPA-EFE/GUILLAUME HORCAJUELO

Posle izjednačenog prvog poluvremena (2:2), PSŽ se "razgoropadio" u drugom poluvremenu i blago rečeno demonstrirao silu nad Monpeljeom.

Odlično su gosti otvorili meč, već u 14. minutu je pogodio Vitinja na asistenciju Kilijana Mbapea.

Samo osam minuta kasnije, Mbape se i sam upisao u strelce na asistenciju Randal Kolo Muanija – 2:0.

Gosti su brzo udvostručili prednost, ali u nastavku se probudio Monpelje.

Prvo je Arnaud Nordin umanjio zaostatak, da bi u završnici prvom poluvremena Teji Savnije sa bele tačke izjednačio rezultat – 2:2.

Probudio se Pari Sen Žermen u drugom poluvremenu, već u 50. minutu se ponovo u strelce upisao Mbape na asistenciju Bredlija Barkole, a samo tri minuta kasnije pogodio je i Li Kang-In na asistenciju Kolo Muanija.

Do kraja meča, Mbape je uspeo da upiše het-trik pošto je pogodio i u 63. minutu na asistenciju Vitinje, a tačku na meč je stavio Nuno Mendes u 89. minutu.

U nastavku takmičenja, PSŽ gostuje Marseju na "Velodromu", dok Le Avr dočekuje Monpelje.

Parižani su prvi na tabeli sa 59 bodova, dok je Monpelje na 14. mestu sa 26 osvojenih bodova.