Fudbal 15

26.5.2024.

18:02

Spektakl na "Vembliju" – Sautempton se vratio u Premijer ligu!

U finalu plej-ofa Čempionšipa za plasman u Premijer ligu, na čuvenom "Vembliju", Sautempton je bio bolji od Lidsa i vratio se u elitu.

Profimedia

Pred više od 85.000 gledalaca u Londonu, "sveci" su trijumfovali rezultatom 1:0 (1:0).

Tako su se pridružili Lesteru i Ipsvišu koji su ranije izborili ulazak u Premijer ligu.

U meču "vrednom" 178.000.000 funti, atmosfera je bila izvanredna, a igrači oba tima su se potrudili da doprinesu tome.

Ipak, na kraju su više razloga za slavlje imali navijači Sautemptona, koje je u 24. minutu golom razgalio Adam Armstrong.

On se našao u prilici i sa desne strane iskosa pogodio dalji ugao, što je bio ključan momenat na celoj utakmici.

Lids je imao svoje šanse u nastavku, pogotovo u drugom poluvremenu, a najbolju je propustio Danijel Džejms.

U 84. minutu je sa ivice kaznenog prostora zahvatio poluvolej i topovskim udarcem zatresao prečku, a lopta se od okvira gola odbila malo ispred gol-linije, pa u polje.

Tu je propala poslednja prava prilika za Lids da izbori produžetke i tako je ostao bez Premijer lige.