Bajer bez poraza u Bundesligi – debakl Bajerna i pobeda Borusije za kraj

Zavese na Bundesligu su pale, Bajer iz Leverkuzena je postao šampion još nekoliko mečeva pre kraja sezone, a sada je ona i zvanično gotova.

Aleksandar Stajkovac
EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF

Fudbaleri Bajera su savladali Augsburg sa 2:1 za kraj šampionata i tako ostali ne poraženi u takmičenju.

Do prednosti ih je doveo Viktor Bonifejs na asistenciju Amine Aldija u 12. minutu.

Najbolji novajlija Bundeslige je tako došao do 14. pogotka u sezoni.

Prednost je udvostrio Robert Andrih u 27. minutu.

Utešan pogodak za Augsburg je postigao Mert Komur u 62. minutu na asistenciju Arne Maira.

Bajer je novom pobedom završio sezonu sa 90 bodova, 28 puta je trijumfovao i šest puta remizirao.

Augsburg je posle četvrtog uzastopnog poraza odstao na 11. mestu sa 39 bodova.

Borusija iz Dortmunda je ubedljivom pobedom stavila tačku na sezonu u Bundesligi, ali ih očekuje još finale Lige šampiona protiv Reala iz Madrida.

Oni su na svom terenu deklasirali Darmštad sa 4:0.

Takmičenje su završili na petom mestu i tako obezbedili Ligu šampiona naredne sezone.

Prvi pogodak postigao je Ijan Matsen u 30. minutu na asistenciju Marka Rojsa, kojem je ovo poslednji meč u Bundesligi za Borusiju.

Rojs se potom upisao u strelce u 38. minutu, da bi u drugom poluvremenu Julijan Brant, a potom i Donjel Malen stavili tačku na meč.

Rojs je izašao u 81. minutu kako bi ga publika na Signal Iduna Parku pozdravila aplauzom.

Bajern je jednu od najlošijih sezona u istoriji kluba završio porazom od Hofenhajma i tako predao drugo mesto Štutgartu, koji je bio bolji od Borusije iz Menhengladbaha u poslednjem kolu.

Bavarci su u gostima poraženi 4:2, uprkos tome što su imali dva gola prednosti na startu meča.

Odmah u četvrtom minutu je pogodio Matis Tel, a samo dva minuta kasnije se u strelce upisao i Alfonso Dejvis.

ije dugo trebalo Hofenhajmu da se vrati u meč. Maksimilijan Bejer je postigao gol u osmom minutu.

Da bi u drugom poluvremenu potpuni preokret režirao hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić.

Prvo je pogodio u 68. minutu, da  bi u 85. i 87. krunisao kraj sezone het-trikom i tako presudio Bajernu – 4:2.

Što se ostalih mečeva tiče, Red Bul Lajpcig i Ajntraht iz Frankfurta su remizirali 2:2. Hajdenhajm je savladao Keln sa 4:1,

Štutgart je deklasirao Borusiju iz Menhengladbaha sa 4:0 i tako preuzeo drugo mesto od Bajerna u generalnom plasmanu u Bundesligi sa bodom više.

Union iz Berlina je uspeo da izbori opstanak u eliti, pošto je u poslednjem kolu bio bolji od Frajburga.

Ekipa iz glavnog grada Nemačke je do pobede došla u drugom minutu nadoknade, gpolom Janika Haberera i tako pretekla Bohum i zauzela 15. mesto.

U ostalim mečevima, Verder iz Bremena je deklasirao Bohum sa 4:1 i poslao ga u doigravanje za opstanak u eliti, a Majnc je bio bolji od Volfsburga.

Darmštad i Keln se sele u "Cvajtu", dok Sent Pauli i Holšten Kil ulaze u Bundesligu. Fortuna iz Dizeldorfa će protiv Bohuma igrati doigravanje.