"Crveni đavoli" su savladali Liverpul u velikom derbiju (3:2) i tako tri kola pre kraja osigurao elitu naredne sezone.
Mnogo toga dobrog je Karik uradio otkako je preuzeo tim. Od njegovog dolaska u Junajted, ova ekipa je sakupila najviše bodova u Premijer ligi.
"Šta god da se desi, desiće se", rekao je Karik.
Čini se da se malo više otvorio nego ranije, u jeku priča da bi morao da dobije novi ugovor i da se ne zna zašto Junajted i dalje čeka.
"Volim ovo što radim. Osećam se prilično prirodno. Biti na ovom položaju je dobro", dodao je Karik.
Junajted će posle dve godine pauze opet igrati Ligu šampiona.
"Liga šampiona je bila malo daleko. Želeli smo da se vratimo u Evropu. Biti tamo tri utakmice pre kraja je veliko dostignuće", ističe Karik.
Najbolji u ligi
Stanje u Premijer ligi otkako je Karik preuzeo JunajtedSofascore
Privremeni trener, kao i obično, izbegao je da direktno odgovori na pitanje da li zaslužuje da trajno preuzme funkciju, ali njegov učinak govori sam za sebe.
Otkako je zamenio Amorima, ostvario je 10 pobeda u 14 utakmica, a da je sezona počela njegovim dolaskom, njegov tim bi bio na vrhu tabele.
Uz to, savladao je svih pet rivala iz "velike šestorke", pri čemu je njegova ekipa svaki put bila na visini zadatka u utakmicama velikog uloga.
Ipak, igra u drugom poluvremenu još jednom je pokazala da Karik ima mnogo toga da nauči i da i dalje nije atraktivno ime poput Luisa Enrikea ili Karla Ančelotija.
Međutim, ispunio je glavni cilj – obezbedio je plasman u Ligu šampiona, a tim je na dobrom putu da sezonu završi među tri najbolja, što bi većina navijača oberučke prihvatila nakon 15. mesta prošle sezone.
Iznad svega, Karik je pokazao da odlično poznaje klub i da zna kako da izvuče maksimum iz svojih igrača.
Iako to sam neće reći, zaslužio je priliku da pokaže da može da odvede tim još dalje.
Američki košarkaš Armoni Bruks nalazi se na korak od iznenađujućeg transfera u ASVEL uprkos velikom interesovanju brojnih evroligaških klubova među kojima je i Partizan.
Vest Hem je posle 14 godina ispao iz Premijer lige, a klub se nalazi usred velike krize, uz bes navijača, finansijske probleme i ogromnu neizvesnost oko budućnosti.
Analiza bolnog poraza Crvene zvezde od Partizana u polufinalu ABA lige (2-0). Statistički krah na parketu, skandiranje u Pioniru i bizarna reakcija Saše Obradovića.
Cupra će u narednim godinama uvesti u serijsku proizvodnju radikalni sportski SUV koncept Tindaya, koji će postati novi vodeći električni model marke i direktan rival modelima BMW iX3 i Volvo EX60.
Komentari 7
Pogledaj komentare Pošalji komentar