Bila je ovo daleko najbolja partija i najubedljivija pobeda "otpisanog" Ovijeda koji, čini se, hvata poslednji voz da se uključi u borbu za opstanak u samoj završnici prvenstva.
Sedam kola pre kraja sezone ekipa iz Asturije ima šest bodova manje od prvog tima "iznad crte" Alavesa i sada već značajno veće šanse da se čudom spasi do kraja.
Za to će imati sasvim dovojno vremena, naročito ako nastavi u ovakvom ritmu i sa pobedama u nizu. Ovo je inače bio već treći trijumf Ovijeda u poslednja četiri kola u kojima ekipa nije osetila gorčinu poraza.
Na "Balaidosu", protiv ekipe koja je ove sezone igrala Evropu, i igra je još uvek, i koja je trijumfom danas mogla da se uspenje do petog mesta, Ovijedo je zablistao u punom sjaju.
Alberto Reina, koji je golom već u 4. minutu nagovestio srećan kraj po goste, i dvostruki strelac Federiko Vinjas, bili su kreatori velike pobede gostiju ovog popodneva u Galiciji.
Bio je ovo i novi šok za Seltu u samo nekoliko dana, nakon što je identičnim rezultatom poražena od Frajburga u gostima u prvoj utakmici četvrtfinala Lige Evrope.
LaLiga, 31. kolo
Subota
Sosijedad – Alaves 3:3 (2:2)
Sučić 14, Sivera 27ag, Oskarson 60 – Ćaleta-Car 3ag, Dijabate 24, Boje 90+7
Elče – Valensija 1:0 (0:0)
Sepeda 73
Barselona – Espanjol 4:1 (2:0)
Tores 9, 25, Jamal 87, Rašford 89 – Losano 56
Sevilja – Atletiko Madrid 2:1 (2:1)
Adams 10p, Gudelj 45+2 – Bonjar 35
Nedelja
Osasuna – Betis 1:1 (1:1)
Budimir 40 - Ezalzuli 7
Majorka – Rajo Valjekano 3:0 (2:0)
Murići 36, 40, Virdžil 65
Selta – Ovijedo 0:3 (0:2)
Reina 4, Vinnjas 45, 57
21.00 Bilbao – Viljareal
Ponedeljak
21.00 Levante – Hetafe
Petak
Real Madrid – Đirona 1:1 (0:0)
Valverde 51 – Lemar 62
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar