Posebno su ih razbesnele situacije oko penala – dva su dosuđena, dok jedan, po njihovom mišljenju, nije iako je bio gotovo identičan.
Meč je dodatno obeležilo isključenje Harija Megvajera, koji je u završnici susreta dobio crveni karton zbog povlačenja Evanilsona u kaznenom prostoru, nakon čega je Bornmut stigao do izjednačenja.
Trener Junajteda Majkl Karik nije krio nezadovoljstvo odlukama sudije.
"Sigurno je jednu situaciju pogrešno procenio. Dao je penal za nešto što je gotovo identično onome što nije svirao. To nema smisla. Ako je prvi penal, onda mora biti i drugi. Ovo je ludilo", rekao je Karik.
Najveći spor izazvala je situacija kada je Amad Dijalo oboren u kaznenom prostoru, ali sudija nije pokazao na belu tačku. Nedugo zatim, Bornmut je izjednačio preko Rajana Kristija.
Kapiten Bruno Fernandeš imao je sličan stav kao i trener.
"Mogli smo da vodimo 2:0, ali nismo dobili penal, a onda smo ga primili protiv sebe u gotovo istoj situaciji. Ne razumem zašto VAR nije reagovao", izjavio je Fernandeš.
VAR je ipak potvrdio sve odluke sudije Stjuarta Atvela – kako onu da nema penala za Junajted, tako i penal i crveni karton za Megvajera.
Objašnjenje je bilo da kontakt nad Dijalom nije bio dovoljan za prekršaj, dok je kod Megvajera procenjeno da je sprečio očiglednu gol-šansu bez pokušaja da igra na loptu.
Bivši napadač Junajteda Endi Kol takođe je bio skeptičan.
"Razumem crveni karton, ali kod penala – u čemu je razlika? Zašto je jedan dosuđen, a drugi nije?"
Sa druge strane, Džejmi Rednap smatra da su odluke ipak imale uporište.
"Razlika je u tome što je Megvajer sprečio gol-šansu. Strogo jeste, ali mogu da razumem zašto je sudija tako odlučio."
U svakom slučaju, burna utakmica ostavila je više pitanja nego odgovora kada je reč o kriterijumu suđenja.
Košarkaš Dubaija Dvejn Bejkon i Tamir Blat iz Makabija najkorisniji su igrači (MVP) 32. kola Evrolige, saopšteno je danas na zvaničnom sajtu takmičenja.
Srpski atletičar Bojan Novaković nije uspeo da se plasira u polufinale trke na 60 metara sa preponama na Svetskom prvenstvu u dvorani u poljskom Torunju.
Arbitražni sud Fudbalskog saveza Srbije odlučio je da je pravni spor između trenera Srđan Blagojević i FK Partizan, pokrenut krajem 2025. godine, okončan u korist trenera.
Košarkaš Dubaija Dvejn Bejkon i Tamir Blat iz Makabija najkorisniji su igrači (MVP) 32. kola Evrolige, saopšteno je danas na zvaničnom sajtu takmičenja.
Srpski atletičar Bojan Novaković nije uspeo da se plasira u polufinale trke na 60 metara sa preponama na Svetskom prvenstvu u dvorani u poljskom Torunju.
Igrače Partizana nije demoralisao mali broj navijača u Areni, svega nešto preko 10.000 je bio u najvećoj dvorani na Balkanu u utorak veče, ali su svi kući otišli zadovoljni.
Tek posle više od 100.000 pređenih kilometara, vidi se pravo lice automobila, smatra Auto Bild. Zato i prave dugoročni test, čiji rezultati su objavljeni ovih dana.
Internet saobraćaj botova će do 2027. premašiti aktivnost ljudi, poručio je izvršni direktor tehnološke kompanije Klaudfler Metju Prins na konferenciji u Ostinu.
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar