Fudbal 1

11.5.2024.

20:40

Notingem još mora da strepi, Čelsi u finišu odneo bodove

Fudbaleri Čelsija slavili su kao gosti protiv Notingem Foresta, 3:2 (1:1) u susretu 37. kola Premijer lige.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia

Time su "plavci" prolongirali konačnu odluku o tome ko će biti treći tim koji se seli u Čempionšip.

Notingem Forest je imao sjajnu priliku da overi opstanak, vodili su u 75. minutu sa 2:1, ali su u razmaku od dva minuta, od 80. do 82. primili dva gola i tako razočarali navijače.

Bez obzira na sve, "šumari" imaju velike šanse da opstanu, jer su na 17. mestu sa tri boda više od Lutona koji je 18.

Ipak, gol razlika im je daleko bolja, za čak 12 golova i samo katastrofa u poslednjem kolu, kada igraju sa Barnlijem, koji je ispao, i izuzetno ubedljiva pobeda Lutona protiv Fulama, mogu da promene  situaciju.

Ali to je već u domenu teorije i čuda.

Kako god, igrači Notingema će žaliti što nisu posao završili već u ovom susretu.

Čelsi je poveo u osmom minutu golom Mikaila Mudrika, da bi Vili Boli izjednačio u 16. na 1:1.

Kada je Kalum Hadson-Odoi u 75. doneo vođstvo Notingemu, činilo se da će slaviti, ali gosti iz Londona nisu se predali.

Golovima Rahima Sterlinga u 80. i Nikolasa Džeksona u 82. minutu utišali su sve na tribinama, a Čelsiju doneli 16. pobedu u sezoni i skok na sedmo mesto.