Milanski Inter ozbiljno je zainteresovan za Morisa Valinčića (23), jednog od najvažnijih igrača zagrebačkog Dinama ove sezone.
Izvor: Index
Tobias Jorgensen / Gonzales Photo / Profimedia
Informaciju je objavio ugledni italijanski fudbalski insajder Đanluka di Marcio.
Zasad nije poznato koliko je Inter spreman da ponudi novca, ali Milanezi žele da kupe Valinčića već u januaru, pa da ga ostave do leta u Dinamu, kao što je bio slučaj s Petrom Sučićem.
Valinčić je desni bek, a na Maksimir stigao letos iz Istre 1961 u transferu vrednom oko 1,3 miliona evra i odmah se pokazao kao pun pogodak sportskog sektora zagrebačkog kluba.
Vrlo brzo se nametnuo kao standardni prvotimac te je u kratkom roku postao jedan od ključnih igrača Dinamove ekipe.
Njegove konstantne i zrele igre nisu prošle nezapaženo.
Bio je nezamenjiv u startnoj postavi, a kao nagrada za odličnu formu stigao je i pretpoziv u hrvatsku reprezentaciju.
Selektor Zlatko Dalić uvrstio ga je na širi spisak, što je bio jasan znak da se radi o igraču s ozbiljnim potencijalom.
Povreda i budućnost
Nažalost, njegov zvezdani uspon privremeno je zaustavila povreda koju je zadobio u utakmici protiv Vukovara.
Zbog toga je morao na pauzu i propustio priliku da se dodatno dokaže.
Prema dostupnim informacijama, oporavak teče prema planu i njegov povratak na teren očekuje se u drugom delu sezone.
Interes italijanskog velikana time se nije ugasio.
Naprotiv, milanski klub želi da prati njegov daljnji razvoj te nakon Petra Sučića dovede još jednog igrača Dinama.
Na Đuzepe Meaci Valinčića vide kao odličnu zamenu za Denzela Damfrisa. Uz to, Hrvat se uklapa i klupsku politiku da se dovode mlađi igrači.
Valinčić je rođen u Rijeci, a kao omladinac je tri godine bio u Dinamovoj akademiji.
Međutim, profesionalac je postao u niželigašu iz Opužena, a pažnju na sebe je skrenuo nastupajući sa bosanskohercegovački Široki Brijeg u sezoni 2022/2023.
Posle samo jedne sezone na "Pecari" dovela ga je Istra, a dve godine kasnije vratio se na "Maksimir".
Igrače Partizana nije demoralisao mali broj navijača u Areni, svega nešto preko 10.000 je bio u najvećoj dvorani na Balkanu u utorak veče, ali su svi kući otišli zadovoljni.
Britanski regulator Ofcom kaznio je 4chan sa ukupno 520.000 funti (602.000 evra) zbog nepoštovanja pravila Zakona o bezbednosti na mreži iz 2023. godine.
Pentagon planira da angažuje kompanije za razvoj veštačke inteligencije (AI) kako bi obučile posebne verzije svojih modela na poverljivim informacijama.
Kompanija Google započela je uvođenje nove funkcije u aplikaciji Google Messages, koja korisnicima omogućava deljenje lokacije u realnom vremenu direktno unutar razgovora.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar