Fudbaleri Napolija i Rome remizirali su rezultatom 2:2 u "Derbiju sunca".

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
EPA-EFE/CESARE ABBATE

Sva četiri pogotka postignuta su u drugom poluvremenu, a vodeći za "vučicu" dao je Paulo Dibala iz penala u 59. minutu.

Samo pet minuta kasnije je Matijas Oliveira uzvratio, da bi ubrzo Hviča Kvarackelija bio fauliran u šesnaestercu Rome, a sudija Soca je posle pregledanja snimka, pokazao na belu tačku.

Mile Svilar nije imao šanse posle šuta Viktora Osimena u 84. minutu, koji je 14. golom u Seriji A doneo preokret Napolitancima.

I kada se činilo da je Roma prežaljena i bezidejna, na scenu je stupio Temi Ejbraham, koji je Aleksa Mereta savladao glavom u 90. minutu i tako postigao prvi gol posle godinu dana.

Roma je trenutno peta na tabeli sa 59 bodova, dok je Napoli osmi sa devet poena manje.

U istom terminu, Atalanta je slavila u Bergamu protiv Empolija (2:0), a strelci su bili Mario Pašalić iz penala u 42, odnosno Ademola Lukman u 51. minutu.

Atalanta nastavlja poteru za Romom, koja ima dva boda više, dok je Empoli poziciju iznad zone ispadanja sa 31 bodom.