Strelac gola za trijumf "plavaca" bio je rezervista Vilijan Estevao u šestom minutu nadokande, na asistenciju neumornog MarkaKukurelje, za delirijum "Stamford Bridža".
Liverpul je tako pretrpeo treći uzastopni poraz, niz kakav se skoro ne pamti sa "Redsima".
Pre gostovanja u Londonu ekipa Arnea Slota izgubila je od Kristal Palasa u prethodnoj rundi (2:1), i tada golom u nadoknadi, potom i od Galatasaraja u okviru Lige šampiona (1:0).
Za tim koji u svojim redovima ima igrače vredne i po 120 miliona evra, prilično loš niz nakon kojeg se nameće zaključak da je aktuelni prvak u prvoj ozbiljnoj krizi ove sezone.
Liverpulov poraz u Londonu najavljen je u 14. minutu.
Goste je "načeo" Kaisedo - bio je to, bez dileme, najefektniji potez na utakmici.
Fenomenalno je gađao vezni igrač domaćeg tima, pogodio gornji desni ugao gola "redsa", doneo rano vođstvo Čelsiju, nakon čega se utakmica rasplamsala.
Drugo poluvreme bila je svojevrsna reklama najboljoj ligi na svetu - tempo nije jenjavao.
U talasima su napadali i jedni i drugi, Liverpul više i jače, Čelsi konkretnije, a u takvom odnosu snaga gosti su uspeli da dođu do gola, do poravnanja. Strelac je bio Kodi Gakpo.
Asistirao mu je, majstorski, Aleksander Isak, tako što je desnim stopalom umirio loptu ubačenu iz kornera. Pokazao je vrhunsku veštinu Šveđanin, nije, doduše, ni video Gakpoa kako nadolazi, ali je sve na kraju ispalo savršeno po Liverpul.
Utakmica je tada krenula ispočetka.
Tanjug/AP Photo/Ian Walton
Čelsi je jače napao čim su igrači sa "Enfilda", na kratko, digli nogu "sa gasa" - u dve situacije, kod dva pokušaja "plavaca" sa distance, šampiona je spasio intervencijama na crti Gruzim Mamardašvili.
Čuvar mreže Čelsija imao je i sreće u 90. minutu, kada je Enco Fernandes pogodio sttaivu. Bila je to najava juriša domaćih u nastavku.
Utakmica, nabijena tempom, trčanjem, duelima, produžena je devet minuta. I u nadoknadi je ostalo dovoljno energije igračima Čelsija da zadaju udarac prvaku.
U toj ključnoj akciji, neumorni Kukurelja je poslao loptu na drugu stativu, tamo je Estevao čekao, stigao potom do lopte i poslao je iza leđa Gruzina.
Tanjug/AP Photo/Ian Walton
Premijer liga, 7. kolo:
Subota
Lids - Totenhem 1:2 (1:1) Okafor 34 – Tel 23, Kudus 57 Arsenal - Vest Hem 2:0 (1:0) Rajs 38, Saka 67 Mančester junajted - Sanderlend 2:0 (2:0) Maunt 8, Šeško 31 Čelsi - Liverpul 2:1 (1:0) Kaisedo 14, Estevao 90+6 - Gakpo 63 Nedelja
Napadač Galatasaraja Viktor Osimen postigao je odlučujući gol protiv Juventusa, ali nije slavio pogodak koji je njegov tim odveo u osminu finala Lige šampiona.
Kapiten fudbalera Juventusa Manuel Lokateli izjavio je da mu je žao zbog eliminacije torinskog kluba iz Lige šampiona i dodao da je njegov tim dao sve od sebe na duelu protiv Galatasaraja.
UFC će potrošiti oko 60 miliona dolara na svoj jedinstveni događaj u Beloj kući, prema rečima izvršnog direktora kompanije TKO Group Holdings, Marka Šapira.
Košarkaši Mege su se plasirali u finale Kupa Radivoja Koraća šesti put u istoriji nakon što su u polufinalu ubedljivo savladali ekipu Partizana rezultatom 80:58.
Napadač Galatasaraja Viktor Osimen postigao je odlučujući gol protiv Juventusa, ali nije slavio pogodak koji je njegov tim odveo u osminu finala Lige šampiona.
Košarkaši Partizana bili su blizu trijumfa nad šampionom Evrope, ali su na kraju crno-beli morali da pruže ruku Fenerbahčeu i čestitaju na 21. trijumfu u sezoni (81:78).
Prošla godina donela je rast prodaje polovnih automobila u Srbiji, a početak 2026. bio je idealan trenutak da se proveri kakva su očekivanja kupaca i prodavaca za period pred nama.
Kompanija OpenAI, kreator ChatGPT-a, navodno radi na svom prvom hardverskom uređaju – pametnom zvučniku koji bi trebalo da se pojavi početkom 2027. godine.
Korisnici Apple uređaja ponovo su se našli na meti domišljatih internet prevaranata. Iako vaš iPhone verovatno nije "zaražen" u klasičnom smislu, spam poruke u kalendaru mogu napraviti ozbiljnu štetu.
Komentari 48
Pogledaj komentare Pošalji komentar