23:00

Milenković napravio glupost i otkazao finale protiv Vlahovića

Fudbaleri Atalante drugi su finalisti Kupa Italije.

Profimedia

Tim iz Bergama je u drugom meču uspeo da nadoknadi minimalan zaostatak iz prvog meča i kod kuće slavi protiv Fiorentine rezultatom 4:1.

Tragičar tima iz Firence bio je Nikola Milenković koji je dobio direktan crveni karton u 53. minutu susreta.

Domaćin je pre tog detalja vodio već od osmog minuta kada je Teun Kopmajners pogodio, ali je start srpskog defanzivca nad Đanlukom Skamakom, kojem je poništen gol u 13. minutu, koštao više od gola holandskog fudbalera.

Vićenco Italijano je bio primoran da izvede iz igre Andreu Belotija i uvede Lukasa Martinesa koji će u 68. minutu uprkos hendikepu doneti izjednačenje gostima.

Taj rezultat je vodio Fiorentinu dalje čitavih sedam minuta pre nego što je Skamaka pogodio za novo vođstvo Atalante, da bi Ademola Lukman u petom, odnosno Mario Pašalić u osmom minutu nadoknade poslali Gasperinijev tim u finale.

Tamo ih čeka Juventus koji je prethodno prošao Lacio.