Fudbal 0

24.4.2024.

20:57

PSŽ lako do bodova u Lorijenu, po dva gola Dembelea i Mbapea VIDEO

Fudbaleri Pari Sen Žermena slavili su kao gosti protiv Lorijena, 4:1 (2:0) u zaostalom susretu 29. kola Lige 1.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia

Tako su ostvarili četvrtu pobedu u poslednjih pet kola i učvrstili se na čelu tabele sa 69 bodova.

Lorijen je s druge strane nastavio loš niz rezultata i u poslednja četiri kola čeka ga žestoka bitka za svaki poen u borbi za opstanak.

Veliki deo posla "sveci" su obavili u prvom poluvremenu.

Prvo je u 19. minutu Usman Dembele doneo prednost Pari Sen Žermenu.

Tri minuta kasnije na asistenciju Mendeša, mrežu domaćina zatresao je i Kilijan Mbape za 0:2 i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Parižani su pobedu potvrdili na isteku prvog sata igre kada je Dembele postigao svoj drugi gol na utakmici.

Uspeo je Lorijen da postigne počasni gol i to u 73. minutu preko Mohameda Bambe.

U 90. minutu, Mbape je uspeo da postigne novi gol za 4:1.

Njemu je to bio 42. gol na 42 utakmice ove sezone, a tome je dodao i devet asistencija.

Narednog vikenda, Lorijen dočekuje ekipu Tuluza, dok Pari Sen Žermen dočekuje ekipu Avra.