Fudbal 1

21.4.2024.

22:54

Autogol Matića u derbiju – ubedljiva pobeda PSŽ bez Mbapea VIDEO

Fudbaleri PSŽ-a savladali su Olimpik Lion rezultatom 4:1 u derbiju 30. kola Lige 1.

Profimedia

Iako su na ovom meču igrali bez Kilijana Mbapea koji je čitav meč posmatrao sa klupe, domaćin je na "Parku prinčeva" stigao do ubedljive pobede protiv ekipe za koju nastupa nekadašnji srpski reprezentativac Nemanja Matić.

Upravo je iskusni vezista na nesrećan način i doveo tim iz prestonice, nakon što se lopta u trećem minutu od njega odbila iza leđa Antonija Lopesa.

U igri je bio sve do 68. minuta kada ga je zamenio Korentan Toliso.

Već u šestom minutu polufinalista Lige šampiona je duplirao prednost preko najboljeg aktera ovog susreta Lukasa Beralda, koji je posle gola u Kupu stigao i do prvenca u ligi.

Do kraja poluvremena Gonsalo Ramos je postigao još dva gola, dok je čast gostiju odbranio Nuamah kada je u 37. minutu postigao gol utehe.

Lion posle ovog poraza ostaje na pet bodova od šestog mesta koje vodi u Ligu konferencija, a koje trenutno zauzima Lans. PSŽ je prvi.

U narednom kolu Lion igra protiv Monaka kod kuće, dok PSŽ gostuje Lorijenu.