Fudbal 0

21.4.2024.

20:00

Kuame i Ikone u finišu za tri boda Fiorentine

Fudbaleri Fiorentine ostvarili su pobedu na gostovanju Salernitani u 33. kolu Serije A, 2:0 (0:0).

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia

Tako su nastavili borbu za plasman u Evropu, a do tri boda stigli su u finišu meča.

Od ranije otpisana Salernitana dugo je odolevala "ljubičastima".

U prvom delu Fiorentina je imala šansu preko Džonatana Ikonea u 42, a u nastavku golman domaćina Giljermo Očoa, istakao se u nekoliko navrata.

U 46. minutu je odbranio udarac Rikarda Sotila, a potom u 76. i Kristijanu Kuameu.

Međutim, nije mogao ništa četiri minuta kasnije kada je baš Kuame posle centaršuta Luke Ranijerija postigao gol za 0:1.

U poslednjim trenucima meča, u petom minutu nadoknade mrežu domaćina iz Salerna zatresao je i Džonatan Ikone za konačnih 0:2.

Reprezentativac Srbije Nikola Milenković u ekipi Fiorentine zaigrao je tek od 87. minuta umesto Antonjina Baraka.

U narednom kolu 26. aprila Salenitana gostuje Frozinoneu, dok Fiorentina dva dana kasnije dočekuje Sasuolo.