Fudbal 17

21.4.2024.

19:31

Leverkuzen ne zna da izgubi – Hrvat u 97' rastužio "Vestfalen"

Fudbaleri Borusije Dortmund i Bajer Leverkuzena odigrali su nerešeno (1:1), u derbiju 30. kola Bundeslige.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Tanjug/AP Photo/Martin Meissner

"Milioneri" su bili blizu da nanesu "farmaceutima" prvi poraz još od 27. maja prošle godine, kada ih je Bohum pobedio sa 3:0.

Novi prvak Nemačke je od tada vezao 44 utakmice bez poraza u svim takmičenjima, što je rekord liga "petice", tako da su ovim remijem samo popravili taj učinak.

Niklas Filkrug je u 81. minutu doneo prednost domaćima i delovalo je da će to biti dovoljno za tri boda.

Kombinovali su domaći na desnoj strani, Marsel Sabicer je centrirao, a sjajni Filkrug volej udarcem Lukasa Hradeckog.

Ipak, Hrvat Josip Stanišić je u sedmom minutu nadoknade postigao gol posle kornera i sprečio poraz Leverkuzena.

Nije bilo baš puno prilika na "Vestfalenu", a najbolje za goste propustili su Alehandro Grimaldo, Džeremi Frimpong i Natan Telja.

Pre gola Filkruga, najbolju šansu za Dortmund imao je upravo Sabicer krajem prvog dela utakmice.

Dortmund je ostao peti na tabeli sa 57 bodova, dva manje od Lajpciga koji je u zoni Lige šampiona.

Sa druge strane, Leverkuzen je još u prošlom kolu obezbedio "salataru" – na čelu je sa 80 bodova.