Jedna od najvećih transfer "krađa" u istoriji – Arsenalova jasna poruka
Arsenalov dramatični potez da "ukrade" Eberečija Ezea ispred nosa večitog rivala Totenhema predstavlja nemilosrdnu izjavu namera – da je ova sezona ona u kojoj konačno mogu da osvoje najveće trofeje.
Arsenal je šokirao Totenhem i fudbalsku javnost spektakularnim potezom – preoteli su Eberečija Ezea u poslednjem trenutku i jasno poručili da ove sezone idu na najveće trofeje.
Totenhem je bio u završnoj fazi pregovora sa Kristal Palasom za engleskog reprezentativca, ali je Arsenal brzo reagovao kada se pojavila sumnja u ozbiljnost povrede Kaija Haverca.
Umesto da traže pozajmicu, odlučili su se za transfer težak 60 miliona funti.
Ova odluka ne samo da je veliki psihološki udarac za večitog rivala, već je i jasan signal da Arsenal nema nameru da još jednu sezonu ostane praznih ruku, ističe se u analizi BBC.
Prošle godine su platili cenu zbog nedostatka klasičnog napadača – grešku koju sada ne žele da ponove.
Eze je bio meta Arsenala već tokom leta, ali se činilo da je interesovanje splasnulo nakon potpisivanja Nonija Maduekea i novog ugovora za mladog Itana Nvanerija.
Paul Terry / imago sportfotodienst / Profimedia
Međutim, Havercova povreda je sve promenila.
Arsenal je dodatno pojačao tim dovođenjem španskog veziste Martina Subimendija (do 60 miliona funti) i napadača Viktora Đokereša iz Sportinga za 64 miliona.
Eze, koji je odrastao kao navijač Arsenala i bio deo njihove akademije do 13. godine, sada ima priliku da zaigra za klub koji ga je ranije otpustio.
Pre nego što je 2020. prešao u Kristal Palas za 19,5 miliona funti, prošao je kroz Fulam, Reding, Milvol i QPR.
Heroj Palasa
NIGHTWORKS: Eberechi Eze of @Arsenal Football Club.
Prošle sezone je imao 14 golova i 11 asistencija, a u završnici FA Kupa briljirao – postigavši golove protiv Fulama, Aston Vile i Mančester Sitija, donoseći Palasu prvi veliki trofej u istoriji.
U Ezeu, koji je imao još dve godine ugovora s Palasom, Arsenal dobija svestranog napadača bogatog prirodnim talentom, igrača koji može da odluči utakmicu – što je pokazao kada je postigao pobedonosni gol protiv Sitija u finalu FA Kupa.
Ovaj transfer je dvostruki udarac za Totenhem – ne samo da su izgubili Ezea, već su im izmakli i drugi cilj, Morgan Gibs-Vajt, koji je produžio ugovor sa Notingem Forestom.
Arsenal ovim potezom ne slavi samo pobedu nad rivalom – pokazali su da su ozbiljno odlučili da prekinu sušu trofeja koja traje od 2020.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Postoje igrači koji prođu kroz Beograd, "ostave" statistiku i odu. A postoje i oni koji, iako govore drugim jezikom i dolaze sa drugog kraja kontinenta, na parketu ostave i deo svoje duše. Jedan od njih je Davis Bertans.
Evropsko prvenstvo u Beogradu otvoreno je jasnom porukom branioca titule – Španija je stigla spremna da dominira i da nastavi niz medalja osvojenih na EP.
Deset godina je prošlo od trenutka kada je Beograd slavio evropsko zlato, a Dejan Savić sa klupe vodio jednu od najvećih generacija u istoriji svetskog vaterpola.
Roblox, platforma sa ogromnim brojem maloletnih korisnika, godinama se suočava sa ozbiljnim problemima vezanim za bezbednost dece. Nakon niza tužbi uvode se drastične mere.
Komentari 8
Pogledaj komentare Pošalji komentar