Fudbal 0

20.4.2024.

17:30

Openda je Lajpcigovo zlato – 22. gol Belgijanca za mir u kući

Fudbaleri RB Lajpciga održali su se na četrvtoj poziciji, tu će i biti ma šta Dortmund sutra bude uradio, zahvaljujući tesnoj pobedi u gostima nad Hajdenhajmom 2:1.

Izvor: B92.net

Autor: B92

B92
B92
EPA-EFE/ANNA SZILAGYI

Strelac odlučujućeg gola za goste, i to u 85. minutu bio je najbolji golgeter ekipe i od naredne sezone vođa navale nekog velikog evropskog tima Lois Openda.

U jeku napada domaćeg tima koji je opasno pretio pred sam kraj, usledio je kontra udar ekipe Lajpciga, savršena asistencija Mohameda Simakana ka Opendi i laka egzekucija potonjeg.

Bio je to i vrhunac sjajne utakmice koja je lako mogla a ode na drugu stranu zbog činjenice da su fudbaleri Hajdenhajma bili vrlo blizu postizanaj drugog gola.

Navijači su u većem delu drugog poluvremena svedočili "run and gun" fudbalu iz kojeg su ćar, ipak, izvukli gosti, defintivno kvalitetniji i spremniji za otvorenije nadigravanje.

Inače, Lajpcig je poveo preko Šeška, a izjednačio je Austrijanac Nikola Dovedan.

Lajpcig tako čeka narednu runu na četvrtoj poziciji, tri boda više od Borusije koja sada, osim potere za ekipom Marka Rozea, ima i da misli o polufinalu Lige šampiona.

U ostalim mečvima dana - još tri su odigrana u istom terminu, Darmštat je savladao Keln u gostima 2:0, Hofenhajm Borusiju Menhengladbah posle vrlo uzbudljivih 4:3, dok je Volfsburg upisao minimalac protiv Bohuma.