Fudbal 0

19.4.2024.

22:47

Juventusu samo bod protiv Kaljarija – Vlahović precizan VIDEO

Fudbaleri Kaljarija i Juventusa, remizirali su 2:2 (2:0), u okviru 33. kola Serije A.

Aleksandar Stajkovac
EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Kaljari je stekao dva gola prednosti u prvom poluvremenu, ali je ispustio u drugom delu igre.

Jedan od pogodaka za Juventus, postigao je srpski reprezentativac Dušan Vlahović.

Ekipa iz Torina se nalazi na trećem mestu italijanskog šampionata sa 64 boda, dok je Kaljari na 14. poziciji sa 32 poena.

Kaljari je došao do vođstva u 30. minutu. Precizan sa bele tačke bio je Đanluka Gaetano. Jedanaesterac je prethodno skrivio Brazilac Glejson Bremer zbog igranja rukom u kaznenom prostoru.

Samo šest minuta kasnije Vojčeh Ščesni je startovao neoprezno, a glavni arbitar Marko Pićinini je pokazao na belu tačku još jednom.

Tada je odgovornost preuzeo Jeri Mina i udvostručio prednost Kaljarija – 2:0.

Mogao je Juventus da umanji zaostatak do poluvremena, ali je pogodak Dušana Vlahovića poništen zbog ofsajda.

Ipak, srpski reprezentativac je bio precizan u 61. minutu.

Bio je to njegov 16. pogodak u sezoni.

Vlahović je lepo gađao sa leve strane iskosa, a lopta je prošla pored živog zida i završila u mreži golmana Simonea Skufeta.

Nastavio je Juventus da napada i uspeo je da dođe do 87. minuta do izjednačenja.

Defanzivac Kaljarija Alberto Dosena je postigao autogol, kada je pokušao da izbaci loptu iz svog šesnaesterca posle centaršuta.

Juventus nije uspeo da dođe do preokreta do kraja meča.

U nastavku takmičenja, Juventus dočekuje Milan, dok Kaljari gostuje Đenovi.