Fudbal 9

15.4.2024.

23:00

"Poker" Palmera u mreži "karamela": Posvađao se sa saigračima, pa sustigao Halanda VIDEO

Fudbaleri Čelsija savladali su Everton rezultatom 6:0 u meču 33. kola Premijer lige igranom na "Stamford bridžu".

Profimedia

Pod svodovima kultnog londonskog stadiona još jednom je zasijala nova zvezda evropskog fudbala – Kol Palmer.

Engleski reprezentativac je postigao četiri od šest golova "plavaca" na ovom meču i tako se izjednačio sa Erlingom Halandom na listi najboljih strelaca lige. Obojica imaju po 20 pogodaka.

Sofascore

Prvi, ujedno i najlepši Palmerov pogodak na ovom meču, označio je sedmu uzastopnu utakmicu kod kuće na kojoj je postigao gol. Prvi u istoriji Čelsija.

Između 13. i 29. minuta, Palmer je postigao drugi uzastopni het-trik na "Stamford bridžu". I to onaj "savršeni" – jedan levom, drugi desnom nogom i treći glavom.

Prvi nakon sjajnog duplog pasa sa Džeksonom i solo akcije samog Palmera, drugi nakon što je sjajno ispratio akciju i iskoristio "odbitak" i treći kada je pročitao grešku Pikforda i lob udarcem ga efektno savladao.

Tri gola prednosti nisu bili jedini sa kojim je Čelsi otišao na pauzu, jer je neposredno pred nadoknadu Džekson iskontrolisao centaršut Kukurelje, majstorski se okrenuo i zatresao mrežu udarcem na prvu stativu.

Palmer je u drugom poluvremenu pomalo i naružio sjajno veče, kada je odbio da dozvoli Noniju Maduekeu da izvede penal. Tom prilikom je odgurnuo Džeksona koji je došao u odbranu nekadašnjeg fudbalera PSV-a.

Ipak, svestan je bio Kol da bi ga gol izjednačio sa Halandom na listi strelaca, a realizovan penal je njegov deveti bez promašaja. To je drugi najduži niz u istorjiji Premijer lige iza samo Jaje Turea (11).

Ogromnih 5:0 već u 64. minutu su otvorili prostor Maurisiju Poćetinu da priliku pruži i mlađim igračima. Jedan od njih je bio i Alfi Gilkrist koji je u prvom minutu nadoknade postigao prvi gol u seniorskoj konkurenciji i ujedno postavio konačan rezultat.

U domaćem timu je svih 90 minuta između stativa proveo Đorđe Petrović koji je ostao nesavladan.

Čelsi je trenutno deveti sa 47 bodova i nastavljaju svoju borbu za mesto u nekom od evropskih takmičenja. Naredna prepreka je Arsenal.

Što se tiče Evertona, u Liverpulu su tokom dana uložili žalbu na kaznu od oduzimanja dva boda, koju mu je izrekla Premijer liga.

Baš na toliko za njima zaostaje prvi ispod "crte" Luton, ali Everton ima i meč manje pred duel sa Notingemom.