Već nedeljama španski i italijanski mediji tvrde da će Luka Modrić karijeru nastaviti u Milanu.
Izvor: Index
Heuler Andrey Da Silva, DiaEsportivo / Alamy / Profimedia
Modrić će napustiti Real Madrid nakon Svetskog klupskog prvenstva u SAD, nakon 13 godina u redovima "kraljevskog kluba".
Nakon toga će se preseliti na San Siro, a to je nagovestio i sportski direktor kluba Iglji Tare.
Bivši kapiten Albanije je u maju preuzeo funkciju sportskog direktora u Milanu, nakon što je 15 godina bio sportski direktor Lacija, u kojem je proveo i deo igračke karijere.
"Milan treba lidera, Modrićev dolazak bio bi ključan"
Maurizio Borsari / AFLO / Profimedia
"Spremni smo dovesti Luku Modrića, potrebne su nam nove vođe. Razgovarao sam s njim i video čoveka s izraženom željom da ostane kompetitivan. Njegov dolazak bio bi ključan za ekipu koja treba igrača kao što je on, za tim koji treba lidera. Radimo na tome", rekao je Tare i dodao.
"Pitao me da li ćemo biti konkurentni. Osvojio je šest Liga šampiona i odmah želi da vodi tim. To je važno zbog toga što će preneti na ekipu u smislu mentaliteta, vođstva i profesionalnosti. To što je navijač Milana čini ovu priču još uzbudljivijom".
Milan će u sledećoj sezoni voditi Masimilijano Alegri, stručnjak koji je Milanu 2011. doneo titulu šampiona, a s Juventusom ih osvojio još pet.
Italijanski mediji već su pisali o njegovim prvim potezima i u tom kontekstu isticali Modrića, kojem ističe ugovor s Realom, čiji je igrač od 2012. godine.
"Igrači te klase znaju kako nadmudriti godine"
"Može li Alegri u Milanu ponoviti ono što je Konte napravio u Napoliju? Zašto da ne? Prvi koraci u prelaznom roku ukazuju na jačanje veznog reda i fokus na iskustvo. Luka Modrić je praktično dogovoren, a službena potvrda očekuje se nakon što se hrvatski kapiten vrati sa klupskog Svetskog prvenstva", piše Gazeta delo sport.
Modrić 9. septembra puni 40 godina, ali Milan u sezoni 2025/2026 igra isključivo u Italiji, bez evropskih obaveza, i neko poput Modrića u Seriji A može da napravi razliku čak i uz ograničenu minutažu.
"Neće igrati uvek i svaku utakmicu, moguće je da bude zamenjen ili da ulazi s klupe, ali Modrić će itekako ostaviti trag i povremeno zablistati, jer igrači njegove klase znaju kako nadmudriti godine", dodaje se u analizi prestižnog dnevnika.
Novak Đoković odigrao je najgori Masters u Rimu u karijeri, pošto je prvi put poražen u svom prvom meču na tom turniru. Bolji je bio Dino Prižmić u tri odigrana seta.
Braun već duže vreme važi za igrača koji želi veću lidersku ulogu i sopstveni tim, a mnogi smatraju da bi upravo uz Jokića mogao da napravi sledeći korak u karijeri.
"Očigledna je želja i potpuno je jasno da neko pokušava da ostvaruje svoje političke ciljeve preko vaterpola i to potvrđuje način na koji je kao na dugme uključen jedan značajan deo političke javnosti".
Neverovatne scene viđene su u velikom praškom derbiju između Slavije i Sparte, koji je prekinut na samom kraju utakmice zbog upada huligana domaćeg tima na teren.
Poglavar Rimokatoličke crkve papa Lav XIV sastao se u Vatikanu sa fudbalerima Inter Milana povodom osvajanja titule prvaka Italije u sezoni 2025/2026 .
Srpski teniser Hamad Međedović ostvario je ove večeri veliku pobedu na Mastersu u Rimu, iako je protiv sebe imao "tinejdž" senzaciju Žoaa Fonseku, ali i ne baš pristojnu publiku.
Novak Đoković odigrao je najgori Masters u Rimu u karijeri, pošto je prvi put poražen u svom prvom meču na tom turniru. Bolji je bio Dino Prižmić u tri odigrana seta.
Fudbaleri Pari Sen Žermena plasirali su se u finale Lige šampiona, pošto su posle pobede nad Bajernom kod kuće (5:4), remizirali u revnašu u Minhenu (1:1). Rival u borbi za titulu će im biti ekipa Arsenala.
Nikoli Jokiću se opet zamera slaba igra u odbrani. Ovoga puta je kritike uputio Edi Džonson, koji smatra da Somborac iz tog razloga ne može da se smatra jednim od najboljih centara ikada.
Neverovatne scene viđene su u velikom praškom derbiju između Slavije i Sparte, koji je prekinut na samom kraju utakmice zbog upada huligana domaćeg tima na teren.
Svetska federacija vodenih sportova objavila je formulu po kojoj će se vaterpolo reprezentacije kvalifikovati za Olimpijske igre u Los Anđelesu 2028. godine.
Vest da je Uroš Stevanović ovog 4. maja podneo ostavku na mestu selektora vaterpolo reprezentacije Srbije, nepunih pet meseci posle evropskog zlata, iznenadila je sportsku javnost.
Neobičan slučaj iz Nemačke privukao je veliku pažnju nakon što je savezni sud doneo odluku da Lamborghini Aventador može da se vodi kao službeni automobil.
Izgleda da nove Call of Duty igre više neće dolaziti na platforme prethodne generacije kao što su PS4 i Xbox One, što će primorati ljubitelje franšize na kupovinu skupih novijih konzola.
Nekoliko velikih svetskih izdavačkih kuća podnelo je tužbu protiv kompanije Meta, navodeći da je bez dozvole koristila njihove knjige i naučne radove za obuku AI jezičkih modela Llama.
Komentari 3
Pogledaj komentare Pošalji komentar