Nova vest
Lige petice 1

17.6.2025.

16:00

Jedan fudbaler, dva kluba – Junajtedov plan za najveći promašaj u istoriji

Nepoželjan u Mančesteru, nemoguća misija u Andaluziji – to je sudbina Antonijeva.

Autor:B92.sport

B92.sport
Jedan fudbaler, dva kluba – Junajtedov plan za najveći promašaj u istoriji
EPA-EFE/Julio Munoz

Nakon sjajne polusezone u Betisu, ekipa Manuela Pelegrinija radi sve što je moguće da ga zadrži – međutim, novca nema. 

Povratak u Englesku takođe nije opcija, kako Ruben Amorim želi da se reši svih nepoželjnih i dovede u balans platni spisak "crvenih đavola".

Ne postoji sumnja da će Junajted prodati Antonija, samo je pitanje za koliko. Javilo se interesovanje Bajera, Juventusa i Atletiko Madrida, koji su jasno stavili do znanja u Mančesteru da će platiti do 35 miliona evra.

To je daleko manje od gotovo 100 koliko je Junajted platio Ajaksu kako bi Antonija doveo. Ipak, svesni su da će gubitak morati da pretrpe.

U međuvremenu se javila i nova opcija. Povratak u Betis igrača koji je za polusezonu postigao devet golova za taj tim.

Pelegrini će sledeće sezone imati veći budžet, ali bez obzira na to neće moći odjednom da isplati obeštećenje za krilnog fudbalera. Stoga se pojavila ideja o neobičnom dogovoru, koji podseća na one zaboravljene u Italiji iz prve decenije 21. veka kada su dva ekipa delili vlasništvo nad igračem.

Tako bi Antoni mogao da se vrati na pozajmicu sledeće, a od 2026. i za stalno pređe u Betis. To ne bi bila direktna kupovina, već uzimanje procenata uz obavezu da oni u sledećim sezonama rastu.

Uz to, trebalo bi da postoji i klauzula koja bi podrazumevala profit od sledeće prodaje za Junajted (20%), ukoliko Betis pristane na isplatu od 20 miliona evra.

Podeli:

Komentari 1

Podeli:

Lige petice

Važan potpis "apotekara"

Fudbaler Bajer Leverkuzena i reprezentativac Burkine Faso Edmon Tapsoba produžio je ugovor do 30. juna 2031. godine, saopštio je nemački klub.

Tanjug

23:58

5 h

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

Apple ponovo izgubio

Sud je odbio zahtev tehnološkog giganta – eksterni načini plaćanja ostaju na snazi do konačne odluke Vrhovnog suda.

B92.net

19:15

10 h

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu