Fudbal 5

13.4.2024.

20:05

Vlahović se ispromašivao, pa ranije završio derbi – Vanja sačuvao Torino

Fudbaleri Torina i Juventusa odigrali su nerešeno i bez golova u gradskom derbu 32. kola Serije A.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Posle derbija Torina domaći "Bikovi" ostaju na devetom mestu sa 45 boda  i ovo je 12. put da prvenstvenu utakmicu završavaju remijem.

"Stara dama" treća na tabeli sa 63 osvojena boda, ovo joj je bio deveti remi u sezoni, pa sada ima pet bodova manje i utakmicom više od drugoplasiranog Milana.

Bio je ovo 210.  duel dva torinska tima, u njemu su okršaj imali i srpski fudbaleri Dušan Vlahović, Filip Kostić i Vanja Milinković- Savić, ali su na kraju reprezentativci Srbije morali da se zadovolje remijem.

Nije ovo bilo veče Dušana Valhovića, koji je derbi završio u 78. minutu, a prethodno se ispromašivao u želji da matira Vanju Milinkovića-Savića.

Prvu veliku šansu imao je u 7. minutu meča. Imao je dobru priliku kada je reagovao na centaršut sa strane, ali njegov udarac sa 11 mestara nije bio dovoljno precizan. Lopta je zatresla levu stativu Vanjinog gola, ali u mrežu nije ušla.

Igrao se 30. minut kada je napadač Juventusa imao novu veliku priliku da svoju ekipu dovede u prednost, ali se ovaj put isprečio saigrač iz reprezentacije Srbije.

Vlahović je prihvatio precizan pas i u sitaciji 1 na 1 sa Vanjom Milinkovićem- Savićem šutirao loptu ka levoj stativi.

Golman Torina je bio oprezan, bacio se kao panter i sprečio Vlahovićev pokušaj, posle čega je lopta otišla u korner.

I u durgom poluvremenu bivši igrač Partizana i Fiornetine silno je želeo da dođe do gola, a pre nego što je napustio teren Vanja je još jednom intervenisao kada je Dušan šutirao.

Torino je u 60. minutu mogao da dođe do gola, Sanabrija je imao veliku priliku, ali je Ščesni sjajno intervenisao na golu Juventusa

Bacio se da blokira udarac glavom iz zone penala, koji je ravno u donji levi ugao poslao igrač Torina i  uspešno je to uradio.

Kako je meč odmicao, domaćin je igrao sve sigurnije, Alegriju nisu pomogle izmene, a navijači "bikova" žaliće za udarcem Lazara u 93. minutu, koji je otišao iznad prečke.

Sva dešavanja iz Torina mogli ste da pratite u LIVE BLOG-u na B92. sport.

Kraj - bez pobednika

Derbi Torina zavšen bez pobednika i golova.

Juventus ima 63 boda, a Torino 45.

20:00

93' Zamalo gol Torina!

Lazaro je šutirao glavom, ali je lopta otišla iznad prečke.

Nema gola!

19:58

Sedam minuta nadoknade

19:55

88' Ukazuje se pomoć golmanu Juventusa

Ščesni je dobio udarac prilikom jedne intervencije, krenulo je krvarenje iz nosa, zbog čega je meč bio u prekiddu,

19:54

87' Crveni karton

Isključen trener Torina zbog prigovora. Jurić mora na tribine odakle će gledati završnicu meča.

19:48

78' Kraj meča za Vlahović

Izlazi sprski napadač iz igre, kao i Gati. Menja Alegri napadače, da vidimo koliko će ovo dati željenog efekta.

19:45

76' Brani Vanja!

Jildiz je propustio veliku priliku!Šutirao je sa  ivice kaznenog prostora, posle sjajne solo akcije. Lopta je išla u donji desni ugao, ali je Vanja Milinković-Savić odlično intervenisao.

19:44

Profimedia

19:42

Još 15 minuta do kraja

Juventus zaigrao agresvinije, želi pogodak četa Masimilijana Alegrija, ali još uvek ništa od toga.

19:37

19:30

62' Vlahović opet u šansi

Opet neprecizan, šutirao je pravo u Vanju Milinkovića-Savića.

19:26

60' Velika prilika za Torino

Sanabrija je imao veliku priliku, ali je Ščesni sjajno intervenisao na golu Juventusa

I dalje čekamo gol na derbiju grada Torina.

19:20

51' Miran nastavak

Još uvek bez uzbuđenja na Olimpijskom stadionu u Torinu.

Mreže miruju.

19:20

67' Vlahović pokušava

Ali nema uspeha. Nikako da kreira šasnu koja će mu doneti gol.

Torino u ovim trenucima deluje konkretnije, ali ni domaćin ne može da se pohvali nekom pravom šasnom u nastavku.

19:13

46' Počinje drugo poluvreme

Posle 45 minuta rezultat je 0:0.

19:02

18:55

Kraj prvog poluvremena

Posle 45 minuta u torinskom derbiju nismo videli golove, ali jesmo dve velike šanse Vlahovića.

Na drugoj strani, Vanja Milinković-Savić je odlično čuvao svoju mrežu, a svom sunarodniku je skinuo zicer.

Sledi odmor, pa se vraćamo dešavanjima u Torinu.

Ostanite uz B92.spot.

18:50

Tri minuta nadoknade

Još toliko igrači torinskih ekipa imaju vremena da nešto urade u prvom delu meča.

18:49

42' Završnica u znaku domaćina

Uspeo je Torino da u par navrata pripreti  golu Juventusa, ali nema za sada promene rezultata.

18:48

Dva velika promašaja Vlahovića

18:40

38' Gati na zemlji

Federiko Gati ostao je da leži na travi  posle jednog starta, zbog čega je pozvan medicinski tim da uđe na teren.

Ispostavilo se da nije ništa opasno u pitanju.

18:36

30' Vanja zaustavio Vlahovića!

Ovaj put udarac Srbin odbranio je njegov repreznetativni kolega na golu Torina.

Milinković-Savić je bio oprezan,  bacio se kao panter i sprečio Vlahovićev pokušaj, posle čega je lopta otišla u korner.

18:25

Profimedia

18:23

13' Nova prilika za Juve

Manuel Lokatell je omogućio sebi prostor u šesnaestercu nakon što je primio dodavanje, ali je prilika propala i udarac je otišao preko prečke.

Ništa od gola.

18:20

Evo kako se tresla stativa Miliković-Savića

18:12

7' Vlahović pogađa stativu!

Neverovatno šta srpski fudbaler nije iskoristio!

Bio u dobroj prilici kada je reagovao na centaršut sa strane, ali njegov udarac sa penala nije bio dovoljno precizan i lopta se odbila od leve stative.

Ostaje 0:0.

18:08

5' Torino se uključio u meč

Premesiti su domaći igrači igru za kratko na drugu stranu, pošto su prethodno odoleli napadima gradskog rivala.

Nema još uvek velikih prilika, pa je rezultat nepromenjen.

18:05

3' Juventus krenuo ofanzivno

U uvodnim minutima igra se samo pred golom Vanje Milinković- Savića.